איך לוקחים משכנתא חדשה לאחר שעוברים פשיטת רגל והפטר?

כאשר עוברים פשיטת רגל, עצם קבלת המשכנתא נראה דבר רחוק.

תגיות: משכנתא
מרטין בוקסדוף , כ"א בחשון תש"פ

איך לוקחים משכנתא חדשה לאחר שעוברים פשיטת רגל והפטר?-ערוץ 7
משכנתא
צילום: יח"צ

אבל הזמן עובר, החיים מתחילים להסתדר ורוצים לקחת משכנתא. הבעיה שהמערכת הפיננסית כלל לא רוצה לשמוע על אנשים שעברו פשיטת רגל. כאן אני נכנס לתמונה, תפקידי הוא להילחם מול הבנקים ולהשיג משכנתאות לאנשים שעברו פשיטת רגל.

למה המערכת הבנקאית לא רוצה פושטי רגל?

נקודה חשובה חברים, הרבה פעמים אנשים שואלים: בסדר, עברתי פשיטת רגל. אבל מאז עברו שנים והכול היום בסדר גמור. למה עדיין לא רוצים לתת לי משכנתא? אז התשובה היא מאוד פשוטה: קיימת סטטיסטיקה בדוקה ש50 אחוז מהאנשים שעברו פשיטת רגל, חוזרים אחרי עשר שנים למצב שהם נמצאים בפשיטת רגל שוב. בגלל זה הבנקים מעדיפים שלא להתקרב לאנשים אחרי פשיטת רגל.

אז איך בעצם זה עובד?

תראו המצב הוא כזה, בהחלט ניתן לקבל משכנתא אחרי פשיטת רגל, אבל יש כמה יסודות חשובים שצריכים לדעת ואנחנו נדבר עליהם עכשיו: אגב, אותם התנאים תקפים גם למצבים של הלוואות אחרי פשיטת רגל או כל דבר אחר:

תקופת צינון בין פשיטת רגל למשכנתא:

תראו חברים יקרים, אחרי שמקבלים הפטר, אנחנו רוצים איזה שהיא תקופת צינון. כלומר, השאיפה שלי היא להגיע לבנקים ולבקש משכנתא עבור פושטי רגל לשעבר, כאשר כבר עברו בערך שנתיים מרגע קבלת ההפטר.

הסיבה היא מאוד פשוטה: אני רוצה שתהיה לי את האפשרות לטעון בפני מנהלי הבנקים: "נכון שהאנשים האלו עברו פשיטת רגל, אבל מאז הם כבר שנתיים עובדים במקומות מסודרים, החשבון שלהם מנוהל בצורה מסודרת והם בהחלט מנהלים חיים מסודרים. אין סיבה שלא לתת להם משכנתא."

אני לא יודע אם הטיעון הזה נשמע לכם משכנע, אבל זה מה שנקרא "טיעון פתיחה". מכאן אני מתחיל להלביש את כל העובדות החיוביות שאני יכול להגיד על האנשים, כמו משכורות גבוהות, הכנסה יציבה, סכום משכנתא נמוך יחסית, כל דבר אחר שנחשב לחיובי ויכול לעזור לטיעונים שלי. מכאן כבר יש לי בסיס טיעונים שאני יכול לבנות עליו כדי לשכנע את המנהלים לאשר משכנתא.

איזה בנקים הם לא אופציה:

בדרך כלל כאשר עוברים פשיטת רגל, יש בעיות עם בנקים שהיו בהם הלוואות, חשבונות או מסגרות אשראי. מה שקריטי כאן לדעת הוא שכל הבנקים שהיו איתם בעיות- לעולם כבר לא יתנו לכם משכנתא או הלוואה או כל דבר אחר. לכן הבנקים האלו הם בכלל לא אופציה.

מכאן אנחנו לומדים שהבנקים שרלוונטיים בשבילנו לצורך קבלת משכנתא, הם אלו שמעולם אבל מעולם לא היו איתם בעיות.

מה אתם היום?

אז בסדר, הייתה פשיטת רגל בעבר. לא משנה, עברו כבר כמה שנים מאז והיום אתם אנשים אחרים לחלוטין. אז בואו נדבר על מי אתם היום. במיוחד בגלל שאנחנו סוחבים כתם של פש"ר בעבר- אנחנו רוצים להראות שאנחנו היום הרבה יותר מוצלחים מאשר הלקוח הממוצע של הבנק.

איך זה בא לידי ביטוי?

הדברים הם פשוטים מאוד אבל הכרחיים. אנחנו רוצים להראות לבנקים שהיו אנחנו אנשים מסודרים מאוד ( מהמילה סדר) ומנהלים חשבון בנק תקין. כלומר, אם אתם שכירים, אנחנו רוצים להראות שהמשכורת מופקדת בצורה מסודרת בחשבון, אם אתם עצמאיים- אנחנו רוצים להראות דוחות מסודרים של הכנסות. זה אולי נשמע לכם בסיסי לחלוטין, אבל תתפלאו לקרוא כמה אנשים שעברו פשיטות רגל ממשיכים להתנהל בבנק הדואר, לנהל משכורות במזומן ולהיות ההיפך ממה שאנחנו רוצים להציג.

מי אני בכלל?

כאמור, שמי מרטין בוקסדורף ואני מטפל במשכנתאות עבור אנשים שעברו פשיטות רגל או סבלו מבעיות פיננסיות בעבר. נמצאים במצב מורכב וצריכים מומחה שיילחם בשבילכם מול הבנקים? אני האיש שלכם ואני אלחם בשבילכם מול הבנקים.

מרטין בוקסדוף- 0508116397 או Maratbok@gmail.com