התרגשות לגור ליד מערת המכפלה

מחלון ביתה היא רואה את מערת המכפלה בכל יום ועדיין מתרגשת מהזכות הגדולה. שיראל בן שושן מספרת על החיים המתפתחים בעיר האבות.

בשיתוף עמותת 'הרחיבי' , כ"ב בחשון תש"פ | עודכן: 13:27


להשתתפות בפרויקט 'גאולת בתים בעיר האבות'

שיראל בן שושן היא מהבודדים שזוכים לראות מחלון ביתה את אחד המקומות המקודשים ביותר ליהדות, מערת המכפלה שבחברון.

על התחושה הזו היא מספרת: "זו זכות מאוד גדולה. מחלון בית שלנו מהמרפסת רואים את מערת המכפלה. להיות קרובים כל כך לאבות ולאמהות זו זכות גדולה ואנחנו מרגישים את זה, הרגשה של שליחות", אומרת בן שושן ומוסיפה: "אנחנו רואים איך מיום ליום ומשבוע לשבוע הבניין הופך כאן ליותר ויותר יהודי".

"מרגש לראות איך הכל נבנה והתחדש. בעזרת ה' שנזכה לגאול עוד ועוד בתים בחברון. מרגש אותנו להיות חלק משמעותי בהיסטוריה של חברון", היא אומרת ומספרת על מראה ההמונים שמגיעים בימי חודש אלול ועשרת ימי תשובה לתפילות בעיר, "זה מחזיר לנו את ההתרגשות ותחושת הזכות שזכינו לגור ליד מערת המכפלה, פתחו של גן עדן. הילדים מתרגשים כשהם רואים כאן את עם ישראל".

על התפתחות הישוב היהודי בעיר אומרת בן שושן: "כמות המשפחות שהייתה פה הייתה מאוד מצומצמת וקבועה ופתאום הישוב מתרחב. ממש ימות המשיח. לתושבים שחיים כאן הרבה זמן זה משהו חדש שמגיע בשנים האחרונות בזכות תנועת 'הרחיבי'.

״לגאולה הזו יש מי שמתמסרים בפועל ויש מי שנותן את האמצעים, מי שתרם את הדשא הסינטטי, מי שתרם את הפרגולה וכו'. צריך לדעת שהקניה כאן כרוכה בתהליכים משפטיים ארוכים שתנועת 'הרחיבי' עמלה בהם יום ולילה", היא אומרת וקוראת לציבור הרחב לתמוך, לתרום ולהיות שותפים למהפכה היהודית בעיר האבות. "גם אתם יכולים להיות הממשיכים של אברהם אבינו".