בית משפט. אילוסטרציה
בית משפט. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

העונש הראוי. בית משפט השלום בירושלים נעתר לפני זמן קצר לבקשת המשטרה, והרחיק ל -3 עונות את הצעיר שפרץ לכר הדשא במהלך משחק הכדורגל במוצאי השבת האחרון בין נבחרות הכדורגל של ישראל ופולין.

כזכור, במהלך משחק הבית האחרון של נבחרת ישראל בקמפיין מוקדמות יורו 2020 מול נבחרת פולין שנערך באצטדיון טדי שבבירה במוצאי השבת האחרון, פרץ בדקה ה-86 אוהד כדורגל לתוך תחומי הדשא בניסיון להצטלם עם כוכב נבחרת פולין, רוברט לבנדובסקי.

האוהד שגרם לפציעת שחקן האורחים על ידי החלקה של מאבטח, נעצר לבסוף על ידי כוחות השיטור והאבטחה שהיו במקום, וכמעט שהביא להפסקת המשחק לפני תום הזמן החוקי, דבר אשר היה גורם להטלת עונשים קשים כנגד התאחדות הכדורגל ונבחרת ישראל על ידי פיפ"א.

יומיים לאחר שהורחק על ידי משטרת ירושלים לשבועיים בלבד מכל מגרשי הכדורגל, כאשר הכדורגל הישראלי בכלל מצוי בפגרה באותו הזמן, היום (שלישי) בית משפט השלום תיקן את העונש המגוחך ופסק כנגד הצעיר הרחקה של 3 עונות מכלל אירועי הספורט, עד לתאריך ה-1 ביוני 2022.

בהחלטתו כתב דיין בית משפט השלום בירושלים כי "מעשיו של המשיב טומנים בחובם פגיעה חמורה הן בביטחון והן בבטיחות השחקנים, המאבטחים וכל מי שאמון על הסדר הציבורי במגרשי הכדורגל. מעשיו של המשיב מסבים נזק תדמיתי לא מבוטל הן למדינה והן לנבחרת וזאת בעיקר בשים לעובדה שמדובר משחק בין לאומי".

יש לשער כי החלטת בית המשפט להחמיר בענישה כנגד הצעיר הגיעה לאור העונש המגוחך והביקורת הרבה שהופנתה כלפי משטרת ירושלים, וכן לאור העבודה כי בפולין דורשים את התערבות פיפ"א וענישה ביד קשה כנגד ישראל בשל אותו אירוע.

במשטרת ירושלים נאמר כי בית המשפט נעתר לבקשתם בכל הקשור לעונש כלפי האוהד וכי "משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל הכלים העומדים לרשותה בכדי למצות את הדין עם אלו המבצעים עבירות עפ"י חוק הספורט, ובכך עלולים להוות פגיעה פיזית בשחקנים, בתדמית המדינה במשחקים בעלי אופי בינלאומי ובחוויית הספורט של כלל האוהדים והצופים".