האדמו"ר מסאטמר - הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים
האדמו"ר מסאטמר - הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת

האדמו"ר מסאטמר, הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים, הגיע היום (שלישי) לישראל כדי לחלק כספים למוסדות של החסידות שלא מקבלים תקציבים ממדינת ישראל.

האדמו"ר גם יבקר בריכוזים החרדיים וייהנה משיירה משטרתית שתסגור את הכבישים למענו.

מאמצי המשטרה לרגל בואו של האדמו"ר האנטי-ציוני מעוררים תגובות קשות נגד "כבוד המלכים" לו הוא זוכה.

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "השתגענו לגמרי? חסימות כבישים בירושלים בגלל הגעת אדמו"ר אנטי ציוני שמתנגד לקיומה של מדינת ישראל? אני לא מבינה איך נותנים לו בכלל להכנס למדינה".

ח"כ מירב מיכאלי (העבודה) הייתה אופטימית ב'כאן מורשת': "קהילת סאטמר כולה שרדה בזכות סבי ד"ר ישראל קסטנר. אחרי הרבה שנים, בתקופה האחרונה סאטמר מכירה בכך. מי יודע, אולי זה יוביל אותם להכיר במדינת ישראל".

יו"ר סיעת 'התעוררות בירושלים', עופר ברקוביץ', אמר "במקום לעודד שאטלים לאזורי תעסוקה בכל הכוח, לתמרץ עובדי ממשלה ועירייה אם ישאירו את הרכב בבית, לעודד carpool ולהביא פתרונות יצירתיים כמו של via לעיר, אין תוכנית, אין ניהול. ומחר יגיע אורח חשוב לעיר. מנהיג סאטמר, שמדבר נגד הציוניים ורואה בהם עמלק. בשבילו יסגרו גם כמה כבישים".

"מדינה עם אופי של אישה מוכה", תקף העיתונאי יהודה שלזינגר. "מגיע לישראל אדמו"ר (סאטמר) שכל תכליתו ורעיונו האידיאולוגי הוא מלחמה במדינת ישראל, בציונות, ואפילו ההמנון שלו מתריס בכינוי "שלטון הכופרים"... מה עושה המדינה? סוגרת כבישים, מקצה משאבים, נותנת לו כבוד מלכים. והכל מהכסף שלנו. הזיה".

העיתונאי יאיר אטינגר: "עיקר מהותה וקיומה של סאטמר הם האנטי ציונות, המחאה וההליכה נגד הזרם (הזרם החרדי, קודם כל). אבל נפלאות דרכי הבורא ואבירי האוונגרד מחפשים (ומקבלים) חיבוק ממסדי ציוני חם. כבר היו פה ביקורים של אדמו"רי סאטמר, מעולם לא ככה".