הוקמה וועדת שימור אתרים ומורשת בצפת

הוועדה תפעל במגוון תחומים הקשורים לשימור אתרים ומורשת לרבות איתור מבנים היסטוריים המיועדים לשימור

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"א בחשון תש"פ

שימור אתרים בצפת
שימור אתרים בצפת
צילום: קובי פינקלר

לראשונה, אושרה הבוקר, הקמת וועדת שימור אתרים ומורשת בצפת.

מועצת העיר בצפת אישרה את דרישת ראש העיר שוקי אוחנה להקים וועדה מיוחדת שתפעל בסוגיית שימור אתרים ברחבי העיר צפת.

הוועדה תפעל במגוון תחומים הקשורים לשימור אתרים ומורשת לרבות איתור מבנים היסטוריים המיועדים לשימור, תכנון תכנית שימור לכל אתר ואתר, הנגשה, תיעוד האתר, הצגתו וחשיפתו בפני המבקרים בצפת וכדומה.

הקמת הוועדה הינה כחלק מהראייה הרחבה והתכנון העתידי לפיתוח העיר צפת תוך שמירה על האתרים ההיסטוריים, עידוד תיירות פנים וקליטת תיירות חוץ, זאת לצד סיפור סיפורה של העיר צפת לדורות הבאים.

בראש הוועדה יעמוד ראש העיר שוקי אוחנה, חברי הוועדה יהיו- יוחאי עזרא, יותם קארו, ויקי אלקבץ, ורד פרג'ון ואהרון בוצר כנציג ציבור.

במקביל להקמת הוועדה החשובה לעתידה ושימורה של העיר צפת, קיים אוחנה פגישת עבודה גם עם הנהלת המחוז הצפוני במועצה לשימור אתרי מורשת בהובלת אורי בן ציוני מנהל מחוז צפון במועצה לשימור אתרי מורשת ואלעד בצלאלי מנהל מחלקת חינוך במועצה. בישיבה סיכמו הצדדים על חידוש שיתוף הפעולה, מיפוי ואיתור אתרי מורשת ברחבי העיר צפת, יצירת מפת שימור אתרים, ביצוע שת"פ עם אמנים מקומיים לתיעוד והנצחת האתרים השונים וסיפורים וכו'.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין כי הוא רואה חשיבות רבה בשימור האתרים החשובים ברחבי העיר צפת, "עירנו התברכה באתרים ייחודיים שלצערי לא שומרו ולא זכו לכבוד הראוי להם עד כה. באמצעות הוועדה שהקמתי יחד עם השת"פ שיצרנו עם המועצה לשימור אתרים, נפעל לאיתור אתרי השימור והמורשת ברחבי העיר, לשמר אותם, להנגיש אותם לציבור, לתעד ולהביא את סיפורם להמוני המבקרים בעירנו. צפת התברכה באתרים משמעותיים בהיסטוריה של עם ישראל, מדינת ישראל והעיר צפת, הצגתם תמשוך תיירים ומבקרים רבים לעירנו".