נתניהו בגוש עציון:
''יום היסטורי, עוד הישג עצום למדינת ישראל''

ראש הממשלה בירך על ההכרה האמריקנית בחוקיות היישובים היהודיים ביו"ש. "טראמפ תיקן עוול היסטורי, התייצב לצד האמת".

חזקי ברוך , כ"א בחשון תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר הבוקר (שלישי) בגוש עציון ונפגש עם ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן ועם ראש מועצת יש"ע דוד אלחיאני.

נתניהו הודה לממשל האמריקני על קביעתו ולפיה ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון אינה מנוגדת לחוק הבינלאומי.

''אני מודה שאני נרגש מאוד. אנחנו פה בגוש עציון, מקום שגורשנו ממנו במלחמת העצמאות, והנה אנחנו ביום היסטורי עם עוד הישג עצום למדינת ישראל שעבדנו עליו לא מעט", אמר נתניהו.

''ממשל טראמפ תיקן כאן עוול היסטורי, התייצב עם האמת והצדק. אני מודה לנשיא טראמפ ולמזכיר המדינה פומפאו. אני חושב שזה יום גדול מאוד למדינת ישראל והישג שיעמוד לדורות", הדגיש ראש הממשלה.

דוד אלחיאני, ראש מועצת בקעת הירדן ויו"ר מועצת יש"ע, אמר במפגש כי ''החלטת ארה''ב מהדהדת לכאלה שמנסים להרוס את התיישבות והמפעל הציוני מבחוץ ולאלה שרוצים להרוס את התיישבות והמפעל הציוני מבפנים.

''אני פונה לכלל מפלגות הבית הרואות במפעל הציוני נר לרגליהם, אנו בעת היסטורית המחייבת לשים את המחלוקות האישיות והפוליטיות בצד. זה הזמן לממשלת אחדות הרואה למול עיניה את התיישבות והציונות.

''ממשלה צרה היא צרה צרורה ליהודה, שומרון ובקעת הירדן. היא צרה צרורה לירושלים, תל אביב ורמת הגולן", הדגיש אלחיאני.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר לנתניהו כי ''ממשל ארה"ב בהובלתו של הנשיא טראמפ מוכיח פעם אחר פעם שהם הידידים הטובים ביותר של מדינת ישראל. זהו צעד חשוב בכך שמדינת ישראל לא רק תשלוט ביהודה ושומרון, אלא גם תהיה הבעלים היחידים של ארץ ישראל על ידי החלת הריבונות המלאה. אני רוצה להודות לך ראש הממשלה נתניהו שאתה נלחם ולא מרפה, למען ארץ ישראל ולמען היסטוריה והמורשת. אנחנו כאן ביהודה ובשומרון נהיה לצדך".

עוד אמר נאמן לנתניהו: "הממשלה בראשותך ממשיכה לעבוד ולעשות היסטוריה יומיום, שעה שעה.
בזמן שבשמאל נכנסים להיסטוריה הממשלה בראשות נתניהו עושה היסטוריה והופכת חזון למציאות. אלו ימים טובים להתיישבות היהודית בארץ ישראל ובעז"ה נראה זאת גם בשטח- עם בניה והרחבת מפעל ההתיישבות".טוען....