ארכיון
ארכיון דובר צה"ל

ארגון חותם הפועל נגד שירות בנות דתיות בצה''ל טוען כי הצבא מעביר מידע חסוי לעמותת אלומה, המפעילה את תוכנית ''משרתות באמונה'' ומעודדת צעירות מהציונות הדתית להתגייס לצה''ל.

ב''חותם'' טוענים כי עמותת אלומה פועלת מתוך בסיס צה''ל, נהנית ממשאבי הצבא וחשופה למידע רגיש על בנות כדי לשכנע אותן להתגייס.

עמיטל בראלי, מנכ''ל הארגון, טען כי "מישהו התבלבל באגף כח אדם של צה"ל בהובלת האלוף אלמוז. הכנסת עמותות אזרחיות בעלות אג'נדות בניסיונות לגייס עוד ועוד בנות דתיות, תוך חשיפה למידע אישי של מלש"ביות ושימוש בו לצרכים אזרחיים, היא חציה של קו אדום.

"אנו מצפים משר הביטחון החדש לעשות סדר במערכת, ולהחזיר את אכ"א להתנהלות על פי סדרי מנהל תקינים, ולא לאפשר לגופים אזרחיים להוביל אג'נדות דרך צהל", הוסיף בראלי.

יפעת סלע, מנכ"לית עמותת אלומה, הכחישה את הדברים והגיבה ''עמיטל בראלי עומד בראש עמותה שכל עניינה למנוע מחיילות דתיות לשרת בצה''ל. מדינת ישראל נעזרת במגזר החברתי לכל שירותי החינוך והרווחה שעוסקים בהם. כאשר צעירים רוצים לקבל מידע, ייעוץ והכוון לקראת שירות צבאי הם פונים לארגונים חברתיים, לאנשים בקהילה.

''אלומה היא הפנים של הבנות הדתיות בקהילה. חשוב להדגיש שאנחנו פועלים אך ורק לפי החוק. אני מזמינה כל צעירה דתיה להתקשר למוקד של אלומה ותענה לה צעירה ותגיד לה 'אלומה שלום', היא יודעת שהיא מול אזרחית, אם היא רוצה לקבל מידע היא עוברת לטיפול של חיילת בצה''ל ואומרים לה שמעבירים אותה לטיפול של חיילת בצה''ל'', הסבירה סלע.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ''צה"ל כצבא העם פועל לגייס לשורותיו את כלל הנוער של החברה הישראלית. כחלק ממאמצי שילוב אוכלוסיות בעלות מאפיינים ייחודיים צה"ל מקיים שיתופי פעולה עם גופים וארגונים אזרחיים מכלל הקשת של החברה הישראלית.

''ארגון 'אלומה' הוא ארגון אשר מסייע ומייעץ בשילוב בנות דתיות. תרומת הבנות הדתיות לביטחונה של מדינת ישראל גדולה ומשמעותית. היקף הבנות הדתיות המשרתות בצה"ל הולך וגדל בזכות פעילויות ארגון 'אלומה' ובכוונת צה״ל להמשיך ולהעצימן.

''במסגרת שיתוף הפעולה הארגון נוכח בכנס 'בת חיל'״ המתקיים היום ומבוצע ע"י 'מיטב' ומזמין את המלש"ביות הדתיות להתרשם מאפשרויות השיבוץ כמו גם לקבל מנציגי מיטב שירות פרטני ומונגש ההקשר השירות הצבאי", לשון תגובת צה''ל.