הורוביץ זועק: ״מסע שיסוי נגד הערבים״

ח"כ ניצן הורוביץ נפגש הערב עם נשיא המדינה והבהיר לו את התנגדותו ל"מתווה הנשיא", שלדבריו, "יאפשר לנתניהו לכהן תחת כתב אישום".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בחשון תש"פ

יו"ר "המחנה הדמוקרטי", ח"כ ניצן הורוביץ', נפגש הערב (שלישי) עם נשיא המדינה ראובן ריבלין בבית הנשיא בירושלים.

לאחר הפגישה אמר הורוביץ, "הדגשתי בפני הנשיא כי בשום אופן ובשום תירוץ פוליטי אסור לאפשר את מסע הדה-לגיטימציה של הציבור הערבי בישראל".

"מסע השיסוי שמוביל נתניהו בימים האחרונים הוא חרפה גזענית. זהו נזק עצום למדינת ישראל. ביקשתי מהנשיא לגנות את ההסתה נגד הערבים ולהבהיר שהם שותפים לגיטימיים ורצויים בכל שלטון", הוסיף הורוביץ.

לדבריו, "הדיבורים על ׳אחדות׳ בשום אופן לא יכולים להיות נימוק או כסות לפסילה של אופציית ממשלת מרכז-שמאל, בתמיכת הרשימה המשותפת".

"המחנה הדמוקרטי רואה בממשלת מרכז-שמאל בתמיכת הרשימה המשותפת אופציה נכונה ורצויה. זו ממשלה שתוכל לתפקד, בניגוד לממשלת שיתוק וסינדול הדדי המכונה 'ממשלת אחדות' תחת נתניהו", טען יו"ר המחנה הדמוקרטי.

הורוביץ ציין עוד כי הדגיש בפני הנשיא שסיעתו רואה סכנה גדולה ב"הגשת השלטון לנתניהו על מגש של כסף", כהגדרתו. "מתווה האחדות-נבצרות יאפשר לנתניהו לכהן תחת כתב אישום, להיחלץ מהעמדה לדין ולהמשיך להסית . אין לאפשר לנתניהו לכהן אפילו רגע אחד לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש נגדו כתבי אישום, ובשום אופן אסור לאפשר לו חסינות במקרה כזה. אם כחול-לבן יתנו את ידם לכך, זו תהיה טעות והחמצה בממדים היסטוריים".