שחקני נבחרת ישראל
שחקני נבחרת ישראל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פחות משבוע עבר מאז קיבלה נבחרת ישראל בכדורגל את הבשורה כי העפילה לשלב פלייאוף מוקדמות יורו 2020, לראשונה אחרי 20 שנה, ומאז זו רק הלכה אחורה.

שני הפסדים בשני משחקיה האחרונים במסגרת קמפיין מוקדמות היורו שבא הערב (שלישי) אל סיומו, לא פגעו אמנם בנבחרת הישראלית בשלב הבא אך כן העיבו על חגיגות העפלה כשנבחרת ישראל רושמת הישג שלילי שעשוי להשפיע בטווח הארוך.

קמפיין מוקדמות יורו 2020 שנפתח עם תקווה גדולה בעיקר לנוכח הניצחון הביתי המרשים על נבחרת אוסטריה החזקה, הסתיים הערב בצורה מביכה ומשפילה כשנבחרת ישראל מפסידה בתוצאה 0:1 לצפון מקדוניה ומסיימת את הקמפיין האירופי לראשונה מאז 1994 במקום החמישי בטבלת הבית.

הנבחרת הישראלית הגיעה לצפון מקדוניה הערב במטרה לשפר עמדות ובעיקר לסיים בטעם טוב את הקמפיין שהלך והסתבך עבורה עם הזמן. שער של המארחים ממקדוניה בתוספת הזמן של המחצית הראשונה לאחר טעות נוספת בהגנת הנבחרת, הפעם של השוער אריאל הרוש, הספיק לשתי הנבחרות שירדו להפסקת המחצית ובתום 90 הדקות באותה התוצאה.

ערן זהבי שהיה רחוק שני שערים מלסיים את הטורניר המקדים עם תואר אישי של מלך השערים, נעצר משחק שני ברציפות מכיבושים ומסיים את הקמפיין עם 11 שערים.

עם כל זאת, נבחרת ישראל שמסיימת את הקמפיין הגרוע ביותר שלה ב-15 השנים האחרונות עם משחק אחד בלבד בו לא ספגה, תשחק בשלב הפלייאוף, זאת כזכור בשל השיטה החדשה וביום שישי הקרוב תדע את מי תפגוש בדרך אולי להופעה היסטורית באליפות אירופה בכדורגל - יורו 2020.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו