גנץ לנתניהו: ''ותר על בלוק החסינות''

יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה ואמר כי הוא ''מדרדר'' את ישראל לבחירות בפעם השלישית. לפיד: ''ביבי צמוד לבלוק החרדי-משיחי''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תש"פ | עודכן: 09:37

גנץ לנתניהו: ''ותר על בלוק החסינות''-ערוץ 7
ראשי כחול לבן - גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי
צילום: אלעד מלכה

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שב ודורש מראש הממשלה בנימין נתניהו לוותר על בלוק המחנה הלאומי, אותו הוא מכנה ''בלוק חסינות''.

"הבוקר צריך לומר את האמת - בנימין נתניהו הוא סרבן אחדות ויעשה הכל כל לדרדר אותנו לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה", אמר גנץ.

''גם היום אני קורא לנתניהו: הכר בתוצאות הבחירות אותן אתה והציבור מכירים היטב. ותר על בלוק החסינות ובוא למשא ומתן ישיר לגיבוש קווי יסוד של שתי המפלגות הגדולות. אהיה מוכן לפשרות למען אזרחי ישראל ללא ויתור על עקרונות יסוד", הוסיף יו"ר כחול לבן.

מספר 2 בכחול-לבן, ח"כ יאיר לפיד, התייחס למו"מ הקואליציוני בציוץ בטוויטר: "שיא חדש. אחרי שסירב לכל הצעה לאחדות ששמנו בפניו ביבי אומר 'גנץ סירב'. אין לאיש הזה גבול. ליברמן יודע את האמת. ביבי צמוד לבלוק החרדי-משיחי. מוביל לבחירות בכל הכוח".

מוקדם יותר הבוקר קרא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאביגדור ליברמן לאפשר הקמת ממשלת ימין. זאת בעקבות כישלון השיחות בינו לבין יו"ר 'כחול לבן', חבר הכנסת בני גנץ, לקידום מתווה ממשלת האחדות.

"‏לצערי, אמש בשיחתנו סירב בני גנץ לקבל את התנאי שהציב אביגדור ליברמן - קבלת מתווה הנשיא לפיו אני כראש ממשלה מכהן אהיה ראשון ברוטציה על ראשות הממשלה. ליברמן אמר שילך עם הצד שלא יסרב. עכשיו נותר רק לראות אם אביגדור ליברמן יעמוד בהתחייבותו" אמר נתניהו.

נזכיר כי בתום המפגש בין נתניהו לגנץ החליפו השניים האשמות הדדיות באשר לאחראי לכישלון. לנוכח הכישלון נערך נתניהו לשני תרחישים, מאמצים להשבת ליברמן לגוש הימין או בחירות.

לקראת האפשרות של בחירות הודיעו נתניהו וחיים כץ, יו״ר מרכז הליכוד, כי בכוונתם להביא בפני מרכז הליכוד הצעה משותפת שלא יתקיימו פריימריז לרשימת הליכוד לכנסת במידה ואכן הכיוון הוא מערכת בחירות שלישית.

לקראת האפשרות של הקמת ממשלת ימין ריכזו בליכוד מספר דרישות שהציג אביגדור ליברמן כדרישות בסיס שמהן לא יוכל לסגת ואותם בכוונת צוות המו"מ של הליכוד להציג בפני ראשי בלוק הימין על מנת לבחון הליך מואץ שיאפשר הקמתה של ממשלת ימין מחודשת בהשתתפות ליברמן ומפלגתו.