כתב אישום נגד לוחמת מג"ב לשעבר: "ירתה בפלסטיני בניגוד לנהלים''

הלוחמת ביצעה ירי לעבר פלסטיני שעוכב בשער גורן, ושוחרר אחרי שנשלל כל חשד נגדו. היא גם ביקשה מחבריה לא לספר על כך.

ערוץ 7 , כ"ב בחשון תש"פ

M-16
M-16
צילום: דוברות משטרת ישראל

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט השלום בירושלים כתב אישום נגד לוחמת מג"ב לשעבר ששירתה באזור עוטף ירושלים בגין תקיפה סתם ומעשה פזיזות ורשלנות בנשק.

בנוסף הואשמה הלוחמת יחד עם שני לוחמים נוספים בעבירת שיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, ב-25 במאי 2018 עוכב פלשתינאי בשער גורן לצורך בדיקתו על ידי הכוח המשטרתי. משנשלל כל חשד נגדו, הודיע לו הכוח המשטרתי כי הוא רשאי לעזוב את שער גורן. כשהחל להתרחק, ביצעה הלוחמת ירי אל עבר פלג גופו התחתון שלא כדין ובניגוד לנהלי משטרת ישראל.

כתוצאה מביצוע הירי, נפגע בפלג גופו התחתון והוא נפל ארצה. בסיום האירוע, ביקשה הלוחמת מהלוחמים אשר נכחו במקום כי לא יספרו לאיש על אודות האירוע.

בעקבות האמור לעיל נפתחה במחלקה לחקירות שוטרים חקירה פלילית במסגרתה זומנו מספר שוטרים לחקירה. בטרם הגעתה של אחת השוטרות למסירת עדות, התקשרה אליה השוטרת והורתה לה שלא תשתף איש באירוע שכן מדובר באירוע אשר אסור היה שיתרחש. בעקבות השיחה מחקה השוטרת את הסרטון המתעד את האירוע מהטלפון הנייד שברשותה.

בנוסף, בעת חקירתה במח"ש שיקרה הלוחמת על מקום הימצאות הטלפון הנייד שלה, ואף ביקשה מאחד השוטרים שידאג לשבור אותו. בהמשך לבקשתה, הטיחו השוטרים את המכשיר מספר פעמים במוט ברזל שהיה במקום. כתוצאה מהתנהגותם נשבר הטלפון הנייד של הלוחמת.

ממשטרת ישראל נמסר: ''אנו רואים בחומרה רבה את המקרה שהתרחש לפני כשנה וחצי. בהתאם כבר אשתקד מיד עם היוודע דבר האירוע, הודחה הלוחמת ששירתה בשירות סדיר וסיימה את שירותה בחיל לאלתר. לוחמים נוספים שהיו בפעילות הורחקו וחלקם אף הועברו מתפקידם. מדובר במקרה חריג שאינו מאפיין את פעילותם של לוחמי מג"ב להגנה על ביטחון המדינה ואזרחי ישראל''.