דרעי: ליברמן ישלם את המחיר על מעשיו

יו״ר ש״ס, השר אריה דרעי, יצא בישיבת בלוק הימין בכנסת במתקפה קשה על יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

הוא פתח את דבריו בסיפור. "לפני 15 שנה היה לי אירוע קשה, מישהו דיבר נגדי דברים קשים בכנס מסויים ולקחתי את זה קשה. נכנסתי להגר״ח קנייבסקי שליט״א וסיפרתי לו בכאב על הדברים. הוא אמר לי, כשאתה הולך ברחוב וחתול מצייץ נגדך אתה מרגיש רע?".

"אביגדור ליברמן הוא כמו אותו חתול שמצייץ כשרוצה חלב, גם הוא מצייץ כי הוא רוצה תשומת לב.
הוא עמד היום וסיפר לכולם כמה הוא התאמץ ומסר את נפשו למען ממשלת האחדות, הוא שם את עצמו כשופט וחילק את האשמה שווה בשווה בין נתניהו לגנץ. אני רוצה לומר לכם, כי מי שאשם בכך שאין ממשלת אחדות הוא רק אדם אחד - אביגדור ליברמן. הוא עשה זאת בכישרון ובתחכום רב, התעלה על רבו, ופעל שנתניהו לא יוותר יותר מידי לגנץ וכן להפך. בפגישות שלו איתם הוא הלך לוודא את זה, שאף אחד לא יבוא עם רוח של פשרה", האשים דרעי.

הוא הוסיף, "אני רוצה לספר לכם באחריות שמי שהכניס לגנץ את הרעיון של ממשלת מיעוט הוא ליברמן, נתן לו להבין שזה אפשרי כדי שהוא לא יפרק את כחול לבן ויכנס לממשלת אחדות. אחרי שהצליח בזה הוא יכול היום לבוא מדושן עונג ולספר עד כמה הוא לא הצליח להירדם בלילה שאין ממשלת אחדות".

שר הפנים ציין כי הוא נחוש לפעול להקמת ממשלת אחדות. "אני בא כעת מבית הנשיא, ואני נעניתי לפנייתו להיכנס לעובי הקורה. עד עכשיו לא יכולתי לפעול הרבה כי ליברמן השאיר לי מוקשים בכל מקום. אבל עכשיו אני הולך להיכנס בכל הכוח לפעול להקים ממשלת אחדות בלי לפיד. גנץ יודע שיש מתווה ברור. זה או מתווה הנשיא או בחירות שהוא לא רוצה. אני אתרום כל מה שאני יכול למען זה.
אני לא רוצה להתייחס לכל מה שליברמן אמר אבל בענייני דת ומדינה הוא גילה בורות מוחלטת. באירוע בסאטמר אתמול, כל ההתקפה שם היתה נגדנו, שאנחנו כביכול יושבים עם ליברמן כדי להתפשר בנושאים דתיים וליברמן היום מאשים אותנו שאנחנו עם סאטמר".

"ליברמן ישלם את המחיר על מעשיו. הציבור לא טיפש. הוא יודע שהוא ממשיך לתעתע בכולם. תוקם כאן ממשלת אחדות טובה בלי לפיד ובלי ליברמן כמו שהציבור רוצה ומצפה", סיכם דרעי.

גפני: "מפלצת של שנאה, אפס אנטישמי"

לפני כן תקפו חברי הכנסת החרדים בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו שהשווה בין המפלגות החרדיות לרשימה המשותפת, ואמר כי מדובר בסיעות "אנטי ציוניות''.

סגן שר הבריאות, יו”ר יהדות התורה יעקב ליצמן, אמר "היינו עדים היום למופע אימים מביש ומכוער שהנפיק איווט ליברמן רצוף בשקרים, מלא בורות ושנאה, שלא היתה מביישת את גדולי שונאי הדת ומסורת ישראל מכל הזמנים. לצערי ניתן לומר שהאנטישמיות התגלתה היום מחדש"

לדבריו, בימים בהם נשיא המדינה קורא לסובלנות והימנעות מפסילת ציבורים, "אנו רואים היום בכנסת מפלצת של שנאה תהומית שאינה מתקבלת על הדעת וההיגיון".

ליצמן הוסיף כי "לפני שישמיץ את החרדים בפעילות נגד המדינה, שיעשה חשבון נפש עם עצמו איך שיתף פעולה איתנו לאורך השנים, השיג איתנו תקציבים, התחנן לקולות שלנו ושלח שליחים לרבנים שלנו".

את דבריו חתם בקריאה: "אני קורא למנהיגי הציבור בישראל לקחת אחריות לפני שנגיע למצב בו חרדים ייפגעו כתוצאה מההסתה הקשה והמכוערת של ליברמן".

יהדות מגיבים בתקיפות לנאום ליברמן

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ‏משה גפני עלה אחריו לשאת דברים ואמר: "אנחנו לא זוכרים אנטישמיות כזאת בכנסת. אפילו לא מאחמד טיבי. האיש המושחת הזה יודע מה שאנחנו עושים? של נעלייך מעל רגלייך לפני שאתה מדבר על סיעת יהדות התורה והציבור החרדי. מי אתה? אפס".

ח"כ אורי מקלב אמר: "מסיבת עיתונאים זו מחזקת את ישראל ביתנו אך אנו חייבים את זה לציבור הבוחרים שלנו. הציבור החרדי עומד למרמס בכל רחבי הארץ בעקבות ההסתה הפרועה של ליברמן. הבעיה כעת אינה הציבור החרדי, האם הכל הסתדר בין גנץ לנתניהו שמגיעים להאשים את הציבור החרדי? ישראל ביתנו הם מפלגה מושחתת אשר חבריה נמצאים בהליכים משפטיים ומדברים על הציבור החרדי מבלי להביט במראה על עצמם. הגוש הוא דבר לגיטימי ונשמר אותו".

ליברמן: לא נצטרף לממשלה צרה או ממשלת מיעוט

ואילו ח"כ ישראל אייכלר תקף במליאת הכנסת את דברי אביגדור ליברמן נגד הציבור החרדי. "לא צריך כבר לחפש אנטישמיות בעולם כשליברמן הכריז על הפיכה והליכה לבחירות שלישיות. הוא הולך על התקפה כהגנה כדי להסיר מעליו את האחריות לאסון השלטוני שהוא מחולל".

לדבריו "מה שהכריז היום ליברמן נגד הציבור החרדי זה פשע מלחמה. הוא נוקט בשיטות של הצאר הרוסי שאמר הכה ביהודים והצל את רוסיה. זה מה שעשו ליהודי קישינב וזה מה שעושה היום יליד קישינב".

יהדות מגיבים בתקיפות לנאום ליברמן