ראשל"צ ספגה הפסד נוסף באירופה

בעוד הכתומים מנס ציונה הבטיחו את העפלתם לשלב הבא במפעלם האירופי, הכתומים מראשון לציון איבדו סופית את הסיכוי לעשות זאת ביורוקאפ

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תש"פ

ראשל"צ ספגה הפסד נוסף באירופה-ערוץ 7
סווינג. איבוד כדור שהכריע את המשחק
צילום: מנואל ויטלי, מנהלת הליגה

בכורע. לא כך קיוו וציפו בראשון לציון להיראות בשנתם הראשונה במפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, מפעל היורוקאפ.

אחרי 6 הפסדים וניצחון אחד בלבד, על מונאקו החזקה בבית, הערב (רביעי) שוב פגשו הכתומים מראשון לציון את הקבוצה העשירה מצרפת ושוב סיפקו משחק מרשים והירואי. לרוע מזלם, הפעם זה לא הפסיק כדי לרשום ניצחון נוסף על הצרפתים ובתום דרמה ומותחן גדול יצאו מהאולם בנסיכות הצרפתית עם הפסד בתוצאה 75:77.

למעשה, ההפסד הערב של הכתומים מעיר היין מחסל סופית את סיכוייהם להעפיל לשלב הבא, שלב הטופ 16, סיכויים שהיו גם כך קלושים למדי, כל זאת כשנותרו שני משחקים עד לסיום שלב הבתים שיהיו לפרוטוקול בלבד עבורם.

האורחים מישראל לא קלעו סל שדה במשך 4 הדקות הראשונות של המשחק אבל בהמשך פתחו בריצת 11:2 שהעניקו להם יתרון ולאחר 10 דקות של משחק הובילו בתוצאה 19:15.

במשך מרבית הדקות של הרבע השני הצליחו הכתומים מראשון לשמור על היתרון, אך רגע לפני הפסקת המחצית הצליחו המארחים הצרפתים להפוך את התוצאה עם 9 נקודות ללא מענה שהורידו אותם ביתרון 7, עם 33:40.

ההובלה המשיכה לעבור ידיים גם במחצית השניה ולרבע האחרון והמכריע ירדו השתיים כשלוח התוצאות הראה שיוויון 60:60.

הרבע האחרון היה צמוד עד מאוד. סווינג כמעט והצליח לבדו לסחוב את ראשל"צ לניצחון אך איבוד כדור שלו במהלך האחרון של המשחק במצב של 75:77 לזכות הצרפתים, הכריע את המשחק והותיר את התוצאה על כנה.

קלעו למכבי ראשל"צ: סווינג 19, וויליאמס 15, המילטון 14, בורדיון 11, אריאל 8, בלייזר וטישמן 4 כ"א.

למונאקו: לאקום 19, נוריס קול 18, באקנר 16, אאוטארה 13, קלמונס 6, בוסט 5.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il