סנדרס: אני פרו-ישראלי, אבל צריך לדאוג גם לפלסטינים

הסנאטור היהודי המתמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית אמר בעימות טלוויזיוני: עלינו להתייחס לפלסטינים בכבוד הראוי להם.

תגיות: ברני סנדרס
ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"פ

סנדרס: אני פרו-ישראלי, אבל צריך לדאוג גם לפלסטינים-ערוץ 7
ברני סנדרס בעימות הטלוויזיוני הלילה
רויטרס

הסנאטור האמריקני ברני סנדרס התייחס הלילה (חמישי) לישראל ולפלסטינים במהלך עימות טלוויזיוני בין המועמדים הדמוקרטיים לנשיאות.

"זה כבר לא מספיק להיות רק פרו-ישראלי. אני פרו-ישראלי אבל עלינו להתייחס לפלסטינים בכבוד הראוי להם", אמר סנדרס. הוא הוסיף כי המצב הכלכלי ברצועת עזה אינו "בר-קיימא" תוך שהוא מציין את שיעורי האבטלה הגבוהים ברצועה.

סנדרס התבטא לאחרונה מספר פעמים באופן שנוי במחלוקת. בכנס של השדולה האמריקנית ג'יי סטריט שנערך בחודש אוקטובר אמר הסנאטור היהודי כי "זו לא אמירה אנטישמית לכנות את ממשלת נתניהו גזענית, אלא עובדה". הוא הוסיף "אם ישראל רוצה סיוע צבאי, היא צריכה לשנות את המדיניות כלפי עזה".

מוקדם יותר השבוע תקף שגריר ישראל באו"ם דני דנון את דבריו של סנדרס.

"אולי סנדרס לא שמע על כך שישראל יצאה מעזה ב-2005", אמר השגריר באירוע בניו יורק. "אולי לא יצא לו לבקר במעבר כרם שלום, שם מאות משאיות עוברות מדי יום על מנת לספק סיוע הומניטרי לעזה. אולי הוא לא שמע על טרור המנהרות".

"הוא מציע להקטין את הסיוע הצבאי לבת הברית החשובה ביותר של ארצות הברית במזרח התיכון במטרה לתת אותו לחמאס, ארגון טרור שחגג את הטרגדיה ב-11 בספטמבר. אני מבטיח לכם - לא נאפשר לזה לקרות. נילחם נגד הקולות הקיצוניים האלה", הוסיף דנון.