אלקין: איכות הסביבה מעל הפוליטיקה

השר זאב אלקין קורא להחיל את התוכנית האסטרטגית להגנת הסביבה ביו"ש, בעלות 1.4 מליארד ש"ח, למרות כהונתה של ממשלת המעבר.

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"פ

אלקין: איכות הסביבה מעל הפוליטיקה-ערוץ 7
אלקין בשומרון
צילום: יח"צ

השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין, נפגש השבוע עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסייר אתו בשומרון.

בין השאר ביקר השר באיזור תעשייה שח"ק שבצפון השומרון, שם ראה את מתקן טיהור השפכים שהוקם וביקר במפעלים במקום. השר ראה גם את המאחז אום ריחן הסמוך המזהם את הסביבה משום שאינו מחובר לתשתית ביוב מסודרת.

בסוף הסיור קיים השר ישיבת עבודה עם ראש המועצה, בה השתתפו גם מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, מנהלי המחוזות. וכן מנכ"ל המועצה האזורית שומרון, מנהלי האגפים, והצוות המקצועי במועצה.

במהלך הפגישה הציג השר את התוכנית האסטרטגית להגנת הסביבה ביו"ש. וקרא להחיל את התוכנית למרות ממשלת המעבר. לדבריו: "הזיהום לא מבדיל בין ימין לשמאל, בין ערבים ליהודים, אין סיבה לעצור את יישום התוכנית".

התוכנית גובשה על ידי המשרד להגנת הסביבה והיא כוללת טיפול במפגעים דוגמת ביוב זורם ואתרי פסולת בוערים, לצד פתרונות בנושאי מים ביו"ש, כולל מפגעים שמגיעים מיישובים פלסטיניים. והיא מתוקצבת בלמעלה ממיליארד שקלים

בסיכום הפגישה אמר השר, "מועצה אזורית שומרון מצטיינת בתחום איכות הסביבה המועצה וראש המועצה פועלים בנחישות בתחומים השונים כדי להגן על הסביבה".

בין השאר ציין השר את התוכנית של המועצה להשקעה בהצבת תשתית ביוב מסודרת לכל יישובי המועצה, הפעילות לעצירת שריפות הפסולת בכפרים הפלסטינים באיזור הפוגעים בכל תושבי האיזור כולל השרון והשומרון, והפעילות הנחושה לעצירת בעיית הלישמניה באיזור.

ראש המועצה דגן אמר, "נושא איכות הסביבה הוא אחד הנושאים החשובים ביו"ש. אנו יושבים בחבל ארץ יפהפה ומחובתנו לשמור עליו, עבור הדורות הבאים. התוכנית של השר להגנת הסביבה לשמירה על הסביבה בכל יהודה ושומרון היא תוכנית חשובה עבור כל מי שחבל הארץ הזה יקר לו. אני סבור שראוי שהממשלה תקדם אותו על אף ממשלת המעבר. לא ניתן להמשיך לעצור את החיים"