חילופי המח"טים. אתמול
חילופי המח"טים. אתמול צילום: דו"צ

מפקד חטיבת "מנשה", אלוף-משנה יאיר פלאי, נכנס אתמול (רביעי) לתפקידו בטקס שנערך במפקדת החטיבה המרחבית מנשה.

הטקס נערך במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף יניב אלאלוף, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה יאיר פלאי מחליף בתפקידו את אלוף-משנה שרון אלטיט, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים וחצי האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כראש תחום חיל רגלים וצנחנים ראשי.

תא"ל אלאלוף אמר בטקס, "שרון אלטיט, דרכך עד ליום החגיגי הזה הינה דוגמא ומופת לכולנו. הצטיינת בהובלת חטיבת מנשה, במימוש משימתה, בכישרון רב, בתבונת המעשה, במשימה יצירתית וערכית תוך הפגנת יכולות מבצעיות ומקצועיות גבוהות מאוד. הקדמת את האויב ואפשרת בטחון להתיישבות בבתיהם ובדרכים הארוכות המובילות אליהם. ברוח מפקד בהירה וחדה וברתימת פקודיך בדגש על המג״דים, המטה ונגדי החטיבה, השלמת את משימתך בהצלחה מלאה".

"תודה על שנתיים מרובות עשיה חשובות לביטחונה ועוצמתה של מדינת ישראל. פלאי, הצטרפותך לחבורת המח״טים באיו״ש חשובה ומעצבת. ניסיונך הפיקודי והקרבי הרב בכלל הזירות, דמותך החזקה, הרצינית וקרת הרוח, הצלחותיך הרבות בחטיבת גולני ובבה״ד 1 הן ערובה להמשכיות נכונה ונדרשת מתמיד למול האתגרים הרבים במרחב מנשה. אני בטוח בהצלחתך בכל ואהיה כאן לצידך ככל שידרש", הוסיף.

המח"ט היוצא אמר בטקס, "חטיבת מנשה סיכלה חוליות טרור, מנעה פיגועים בגזרתה ובעורפה של מדינת ישראל, שיפרה את הביטחון במרחב, חיזקה ואימנה את גדודי המילואים ושיפרה את מוכנותם לחירום. אני מבקש להודות לחיילי ומפקדי חטיבת מנשה, למפקדים ולוחמי היחידות שפעלו בגזרת החטיבה בשנתיים האחרונות. הגיבורים האמיתיים, אלה שנמצאים כאן בטקס ועל שפעלו ופועלים במשימות המבצעיות בגזרה החטיבתית".

אלטיט בירך את מחליפו, "פלאי, הפיקוד על חטיבה מרחבית משול למירוץ שליחים בלתי נגמר. אני סומך עליך שתדע לקחת את החטיבה למקומות מצוינים. אני בטוח שתדע להמשיך ולהוביל את החטיבה לעמידה במשימותיה, להגנה בגזרה ולסיכול טרור, הצלחתך הינה הצלחת כולנו. אין ראוי ממך למשימה. אנשי מנשה, מעל לשנתיים חלפו מאז שקיבלתי את הפיקוד על החטיבה, מעל שנתיים בהן ביצענו מבצעים מורכבים, רדפנו אחר מחבלים, סיכלנו טרור, הגנו על הגזרה ועל כל מה שנמצא מעברה. מעל לשנתיים שאני חי, נושם, מרגיש ומתרגש מכל מה שנמצא בין טול כרם לג'נין. הייתה לי הזכות לפקד עליכם, אני השתדלתי להיות ראוי לכם. אתם הייתם מצוינים".

המח"ט הנכנס אמר "בשבוע האחרון קיבלנו תזכורת חדה על הלחימה הבלתי פוסקת והאתגרים הביטחוניים איתם מתמודד צה"ל בכלל הגזרות, בגזרת האוגדה ובחטמ"ר מנשה. בעוד מספר שבועות נקרא בפרשת השבוע על סיפור יוסף והאחים בעמק דותן- ממש כאן בחבל ארץ זה עליו אקבל היום את הפיקוד. היום, אני מקבל על עצמי את הזכות והאחריות הגדולה, הזכות להגן על ההתיישבות היהודית בגזרת מנשה, והאחריות לאפשר שגרת חיים תקינה לאזרחים בצירים ובישובים. משימתנו המשותפת, בה נדבוק חיילים ומפקדים, היא להקנות ביטחון ושקט בגזרתנו. להמשיך ולהיות חטמ"ר יוזם והתקפי על מנת לעשות ככל הניתן שמגזרת החטיבה לא יצא פח"ע לגזרות אחרות ולעומק מדינת ישראל, וזאת תוך שמירה על בסיס ערכים גבוה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו