שובה מלכה
שובה מלכהצילום: Meir Vaknin/Flash90

כשנה וחצי לאחר שנפצעה אנושות בפיגוע דקירה הגיעה הבוקר (חמישי) שובה מלכה בת ה-19 לבית המשפט המחוזי בנצרת בליווי הוריה, להעיד במשפטו של המחבל שדקר אותה ופשע אותה אנושות.

"הרגשתי כאב חזק בכתף, ראיתי מישהו עומד מולי עם סכין והתחלתי לרוץ", שחזרה מלכה, שהייתה בת 18 בזמן האירוע.

"רצתי על הצומת לכיוון קפה ארומה, דיברתי עם אנשים שלא כל כך הבינו", הוסיפה מלכה מעל דוכן העדים.

בהמשך סיפרה מלכה לבית המשפט על ההשלכות הקשות של פציעתה: "במשך ימים הייתי מטושטשת. סבלתי מהמון כאבים, עברתי ניתוח בריאה ולקח לי כמה חודשים להחלים. לא יכולתי לעבוד או לתפקד, הרגשתי חולשה, קשה לצאת לפעילות מאומצת, היו קשיים ללמוד".

הפיגוע הקשה התרחש בעפולה לפני כשנה וחצי, שם המתינה מלכה לאוטובוס בתחנה. בזמן ההמתנה התנפל עליה תושב ג'נין, נור א־דין שינאווי (20). "דקרו אותי", זעקה הנערה בטרם קרסה. היא איבדה דם רב, ובמשך כמה ימים נאבקו הרופאים בבית החולים העמק על חייה.

המחבל נאשם בניסיון רצח, והשבוע הביעה שובה תקווה שהדין עימו ימוצה: "יש בעם ישראל מידה גבוהה מאוד של רחמים וחמלה, אבל בית המשפט חייב לגזור עליו את העונש המרבי – מאסר עולם. עונש בלתי מתפשר שירתיע וימנע פיגועים נוספים. כעת אין טיפול שורש, והמחבלים לא חוששים מכלום".

שובה, תושבת ירושלים, בוגרת אולפנת רעיה בישוב בית אל, היא כיום סטודנטית לחינוך במכללת הרצוג בגוש עציון, ולומדת לשון ותנ"ך. "אין סיבה שיהודים יחששו להסתובב בערים. התמונה של הפיגוע עולה לי כל הזמן בראש. לא פשוט לצאת מזה. יצאתי מהאירוע בנס".

היא נשאלה כיצד תרגיש כאשר תעמוד מול המחבל? "אעמוד מול רוע גדול, ואני לא מתכוונת להסתכל לו בעיניים. הוא מייצג את הרוע בעולם".

מלכה: מודה לכל עם ישראל שהתפלל בשביליחזקי ברוך