יעקב אחימאיר: לא אצביע בבחירות שלישיות

העיתונאי הוותיק יעקב אחימאיר הביע בשיחה עם ירון דקל ועמית סגל תרעומת על המצב הפוליטי והכריז כי לא ישתתף בבחירות אם תתקיימנה.

רפאל לוי , כ"ג בחשון תש"פ

יעקב אחימאיר: לא אצביע בבחירות שלישיות-ערוץ 7
יעקב אחימאיר
צילום: עצמי

יעקב אחימאיר מוותיקי העיתונאים ברשות השידור וכיום מגיש בתאגיד השידור 'כאן' התייחס הבוקר (חמישי) בראיון לרשת ב' למצב הפוליטי ולהתבטאותו לפיה לא יצביע בבחירות שלישיות.

"ההיסטוריה של המשטר הפרלמנטרי בישראל היא היסטוריה מאוד עצובה", טען אחימאיר, "קרו הרבה מקרים שונים ומשונים כי מקימי המדינה, ראשוני הנבחרים, יצרו כאן מתכונת של משטר שאני לא יודע באיזו מדינה הוא קיים".

"אחת ולתמיד צריך ללמוד את הלקח ולשנות את המשטר במדינה. מפלגה שזוכה ברוב וראש המפלגה שזוכה ברוב מרכיב את הממשלה בלי שום היסוסים. זה לא יכול להימשך ככה. תסלחו לי אבל אני כבר לא מתמצא, כל שעה הסברות משתנות. אז אני החלטתי החלטה שלי - יהיו בחירות שלישיות בלעדי. אני לא הולך להצביע", הסביר אחימאיר.

בתגובה לטענה שבהימנעותו מהצבעה הוא מעביר את קולו לאלו החושבים הפוך ממנו אמר: "אני לא מדבר על ימין ועל שמאל, רק על עצמי לדבר ידעתי, אז אני נמאס לי מכל הדברים האלה מכל השטויות האלה. אני מאוד אוהב את המדינה שלנו ואני שונא את המשטר הזה. הפוליטיקאים והמנהיגים לא דואגים לציבור הרחב אלא מתווכחים כל מיני וויכוחים שכמו שאמרתי קודם לכן אני לא בדיוק מתמצא בהם ומקשיב להם. ההפגנה היחידה שלי היא הפגנה של יחיד - אני לא הולך להצביע. תעשו מה שאתם רוצים. בייחוד בזמנים כל כך קשים למדינה שמזהירים אותנו שאיראן בסוריה ואיראן פה ואיראן שם ואין ממשלה. איפה זה נשמע?".

בדיון השתתף גם העיתונאי הוותיק שלום קיטל שהודה: "אני אלך להצביע עם גלולה נגד בחילה. כזה דבר עוד לא היה לנו".

אחימאיר התייחס גם לציוץ בו כתב שלו היו ברשותו טיטולים מסריחים היה משליך אותם על האדמו"ר מסאטמר: "אני שומע כמו כולם את ההצהרות של האדמו"ר מסאטמר שמכנה את מדינת ישראל 'עמלק'. בשפה החרדית זו הקללה החמורה ביותר. וכולנו כופרים וכל הקללות נגד מדינת ישראל והוא מחולל את התעמולה הזאת גם בניו יורק בה הוא יושב. אם כל כך נורא פה אז תסתלק מפה".

"הביטוי של הטיטולים הוא תרגום של הרגשות שלי כלפיי האדמו"ר הנוכחי מסאטמר, וחוץ מזה את הביטוי הזה אני למדתי מחרדים. לא מכולם. בשכונת מאה שערים שזרקו חיתולים צואים על שוטרים שבאו לעשות שם סדר, אז הביטוי הזה זו לא המצאה שלי. אני מעתיק אותו מחלק מהציבור החרדי", הוסיף.