לראשונה: טירונות ייעודית לחיילי הרבנות

מחזור ראשון של חיילים המיועדים לתפקיד משגיחי כשרות סיים אתמול מסלול טירונות ייחודי במסגרת מדור ההכשרות של הרבנות בבה"ד 11.

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"פ

לראשונה: טירונות ייעודית לחיילי הרבנות-ערוץ 7
טירוני הרבנות הצבאית
צילום: דו"צ

לראשונה נפתחה טירונות ייעודית עבור חיילי חיל הרבנות הצבאית עבור מחזור הגיוס הנוכחי בו התגייסו חיילים המיועדים לשרת כמשגיחי כשרות ביחידות צה"ל.

החיילים עברו בשרשרת החיול ומשם בשונה ממה שהיה עד היום, יצאו באוטובוס היישר למדור ההכשרות של הרבנות הצבאית בבה"ד 11. המחזור הראשון השלים אתמול (רביעי) בהצלחה את הטירונות בטקס השבעה בבה"ד 11.

בטירונות הייחודית, החיילים עברו תכני טירונות ככל טירונות בצה"ל אך כל זאת, לצד תכנים ייחודים לקראת שירות בחיל הרבנות הצבאית - תכנים ערכיים ותורניים על משמעות תפקידם.

ראש מדור הכשרות ברבנות הצבאית, האחראי על תחום הכשרות והשתלמויות מקצועיות מטעם הרבנות, רס"ן הרב אבישי לוי מרחיב: "מטרת הטירונות היא לבצע תהליך הכשרה אחודה של תקופת הטירונות וההכשרה לתפקיד הייעודי".

"כבר מהרגע הראשון שהחייל נכנס לצה"ל, הוא נכנס לחיל הרבנות. לטירונות הקרובה, נכנסו משגיחי כשרות בלבד, בעתיד אנו מתכננים להרחיב את הטירונות גם לרכזי מסורת ורוח (משקי דת). הטירונות מייעלת בצורה משמעותית את הליך הקליטה של החייל לצה"ל ולחיל הרבנות", הוא מוסיף.

היוזמה לפתיחת הטירונות היעודית לחיילים העתידים לשרת תחת חיל הרבנות הצבאית נעשתה בהובלת ראש מטה הרבנות, אל"ם צחי דותן ובסיועם של ענף תכנון כוח סדיר בראשות סא"ל יפעת אשר, תחת חטיבת תכנון מנהל כוח אדם בראשות תא"ל אמיר ודמני.

הרבנות הצבאית שמה דגש על מיצוי מיטבי של כוח האדם בשורותיה. פתיחת מחזור הטירונות נועד להעמיק את חשיבות התפקידים בהם עתידים החיילים לשרת.

רס"ן לוי מספר על החוויה בשטח מן הטירונות: "קיבלנו תגובות חיוביות רבות מן החיילים שעברו את הטירונות, בעקבות התכנים הממוקדים שעברו בליווי מותאם של הרבנות, החיילים מספרים כי המוטיבציה וההתרגשות לקראת הכניסה לתפקיד גדלה ובנוסף, הם חשים תחושת שייכות לחיל. הטירונות מכשירה את החיילים בצורה איכותית יותר לתפקידם החשוב ביחידות הרבות של צה"ל".