"אנו היהודים נשבור לך את הראש המסריח"

מחקר מיוחד של קרן ברל כצנלסון מצא כי כמחצית משיח השנאה כלפי ח"כ איימן עודה הן קריאות לאלימות כנגדו

תגיות: איימן עודה
ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"פ

"אנו היהודים נשבור לך את הראש המסריח"-ערוץ 7
איימן עודה
צילום: דוברות

מחקר מיוחד של פרויקט דו"ח השנאה בראשות קרן ברל כצנלסון ובשיתוף חברת המחקר "ויגו" מצא כי במהלך מערכות הבחירות האחרונות חלה הקצנה ברשת כלפי הרשימה המשותפת וראשיה.

מדו"ח עלה כי כמעט מחצית משיח השנאה נגד יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה (45%) היו קריאות לאלימות. 16% מכלל הגולשים בשיח כינו את איימן עודה "מחבל".

4,460 פוסטים, 11% מכלל השיח על ח"כ אחמד טיבי, סווגו בתור שיח שנאה, 30% מתוכם היו קריאות לאלימות. 22% מכלל הגולשים בשיח כינו את טיבי "מחבל".

בדו"ח נטען כי שיח השנאה נגד הרשימה המשותפת קפץ פי 10 אחריה שנתניהו האשים חלק מחברי הכנסת של הרשימה כמי שמקדשים פשעי מלחמה.

ענת רוזיליו, מנהלת הזירה הציבורית של קרן ברל כצנלסון ויוזמת דוח השנאה אמרה "מסע ההסתה והדה לגיטימציה של נתניהו נגד חברי הכנסת הערבים הוא עקבי וארוך שנים, אך הפעם הגיע לשיאים חדשים עם תיוגם כתומכי טרור. כתוצאה - הציבור הערבי בכללותו סובל מהיקפים חסרי תקדים של שיח שנאה והסתה ברשתות, יותר מאשר כל מגזר או קבוצה חברתית אחרת".

הממצאים בדוח המצביעים מוכיחים שכמו תמיד כאשר מדובר בשיח שנאה- מסרים שיוצאים מפוליטיקאי, במקרה זה ראש הממשלה, מחלחלים לציבור תומכיו.

הפעם, לעוצמת ההסתה ולהיקף הקריאות לאלימות נגד נבחרי ציבור ואזרחים ערבים, יכולות להיות השלכות ממשיות וחמורות מאוד. כדאי שנתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי".