הטריקים שישדרגו לכם את האפליקציה
הטריקים שישדרגו לכם את האפליקציהצילום: iStock

וואטסאפ הפכה בשנים האחרונות לאחת האפליקציות הראשונות שאנחנו מורידים לסמארטפון, ויש לזה סיבה טובה.

למרות שאפליקציית המסרים הפופולארית פרצה לחיינו רק לפני עשור, כיום קשה מאוד להסתדר בלעדיה כאשר חלק גדול מהשיחות ברשת עוברות דרכה. אבל גם אם אתם מדברים בוואטסאפ כל היום, זה עדיין לא אומר שאתם כבר יודעים את כל השימושים באפליקציה. ריכזנו עבורכם כמה אפשרויות שימושיות אבל פחות ידועות שיוכלו לשדרג את השיחות הבאות שלכם.

1. לגוון קצת את הכתב

הכתיבה בוואטסאפ לא חייבת להיות אחידה. בדומה לכתיבה ב"וורד" גם בוואטסאפ יש אפשרות להדגיש את הכתב או להטות אותו, גם אם אין לזה כפתור ייחודי כמו בתוכנות אחרות. בשביל להדגיש את הכתב תצטרכו לכתוב את המילים בין שתי כוכביות (*מודגש*) בעוד בשביל להטות אותו צריך להוסיף קו תחתון בתחילת ובסוף המילה (_נטוי_). אופציה נוספת, שלא ברור מה השימוש שלה, היא לכתוב קטע עם קו ה"מוחק" אותו, ובשביל זה צריך להוסיף את הסימן טילדה (~) בתחילת ובסוף הקטע.

זה יותר פשוט ממה שזה נראה
זה יותר פשוט ממה שזה נראהצילום: צילום מסך

2. תזכורות דרך האפליקציה

הוואטסאפ הוא אחת האפליקציות הזמינות ביותר שיש לכם במכשיר, אז למה לא להשתמש בו גם בשביל רשימת הקניות לסופר או הודעות חשובות? תוכלו ליצור לעצמכם קבוצה פרטית על ידי שתוסיפו חבר לקבוצה חדשה ואז תעיפו אותו ממנה. בקבוצה החדשה תוכלו להתכתב עם עצמכם בלי הפרעות, ובעיקר להזכיר לעצמכם דברים חשובים.

בנוסף, הודעות חשובות ממשתמשים אחרים אפשר לשמור על ידי הפיכתם ל"הודעות מועדפות". על מנת להפוך הודעה למועדפת צריך ללחוץ עליה לחיצה ארוכה ואז לבחור את סימון הכוכב שמופיע למעלה. לאחר מכן, תוכלו בכל פעם ללחוץ על "הודעות מסומנות בכוכב" ולראות את כל ההודעות החשובות ששמרתם.

3. להציל את שטח האחסון

אם אתם נמצאים ביותר משתי קבוצות וואטסאפ אתם בטח מרגישים איך ששטח האחסון שלכם הולך ואוזל עם הזמן. אבל במקום להוריד באופן אוטומטי כל תמונה פרחונית עם ברכת "יום שלישי שמח", אפשר גם להחליט שאתם רוצים לשלוט על הקבצים אותם אתם רוצים להוריד.

דבר ראשון, כנסו ל"הגדרות" ו"שימוש בנתונים ובאחסון" ותוכלו לבטל ב"הורדת מדיה אוטומטית" את כל סוגי המדיה ולהגדיר כך שרק קבצים שתרצו להוריד ייכנסו לכם למכשיר. בנוסף, ניתן להקל על אחסון המכשיר גם על ידי מחיקת קבצים מקבוצות מסוימות. אם לדוגמא יש לכם קבוצה מסוימת שמעמיסה לכם על הזיכרון, היכנסו שוב ל"הגדרות" ול"שימוש בנתונים ובאחסון" ושם כנסו ל"שימוש באחסון". הוואטסאפ יציג את הקבוצות השונות לפי נפח האכסון שהן לוקחות, ותוכלו למחוק בפעם אחת את כל הקבצים המיותרים לפי קבוצה.

למחוק בקלות לפי קבוצה
למחוק בקלות לפי קבוצהצילום: צילום מסך

4. לשמור על השיחות

בוואטסאפ נמצאות כל השיחות החשובות שלנו, ועדיין לא כל כך קשה לפרוץ אליו. למעשה, כל מי שיש למכשיר שלו תא קולי חשוף לאיום של פריצה לוואטסאפ וגניבת השיחות והזהות הרשומה באפליקציה. בשביל למנוע אי נעימות, ניתן לקבוע סיסמא לוואטסאפ בכניסה ל"הגדרות"-"חשבון" ו"אימות דו שלבי". אל תדאגו, לא תצטרכו להפעיל את הסיסמא בכל פעם שתיכנסו, אלא היא רק תגן עליכם מפני פריצה עתידית. כל זה במידה ותזכרו את הקוד כמובן.

5. להוסיף את הוואטסאפ למחשב

אחד הכלים היעילים ביותר בהעברת קבצים מהסלולארי למחשב הוא בעזרת הWhatsApp Web שמקשר בין האפליקציה למחשב. כל מה שצריך הוא להיכנס לאתר של חברת וואטסאפ ואז לצלם את קוד הQR שיופיע על המסך בעזרת לחיצה על סימן שלושת הנקודות ו"WhatsApp Web". דרך האפליקציה תוכלו להעביר תמונות או קבצים במהירות מהמכשיר למחשב, או סתם להתכתב בקלות דרך המקלדת של המחשב.

להעביר קבצים למחשב בקלות
להעביר קבצים למחשב בקלותצילום: iStock

6. לקצר את העניינים

אם יש לכם חבר או קבוצה שאתם מדברים איתם כל חמש דקות בערך, אפשר להפוך את השיחות איתם לנגישות הרבה יותר בעזרת מספר לחיצות פשוטות. ניתן "לנעוץ" שיחה עם משתמש או קבוצה חשובים על ידי לחיצה ארוכה על שיחת המשתמש ולחיצה על הנעץ הקטן שלמעלה.

בנוסף, לשיחות חשובות ממש, אפשר אפילו ליצור קיצור דרך מהשיחה ישר אל שולחן העבודה. כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לשיחה עם המשתמש וללחוץ על הסימון של שלושת הנקודות שמופיע למעלה-"עוד"-"הוסף קיצור דרך".

יש לכם עוד טיפים לוואטסאפ? הכרתם את כל הטריקים שלנו? מוזמנים לשתף בתגובות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!