הרצוג. ההגרלה הקשה ביותר
הרצוג. ההגרלה הקשה ביותר צילום: פלאש 90

בדיוק 20 שנה עברו מאז העפילה נבחרת ישראל בכדורגל לשלב הפלייאוף של מוקדמות היורו 2000, אז הוגרלה הנבחרת הישראלית לשחק בשלב הפלייאוף מול נבחרת דנמרק וזו הביסה אותנו בתוצאה 8:0 בסיכום הכללי של שני המשחקים.

היום (שישי) 20 שנה אחרי ההפסד המשפיל והגדול בתולדות הנבחרת, הוגרלה הנבחרת הישראלית שוב לשלב הפלייאוף של מוקדמות היורו, כשהפעם היה זה הודות לשיטה החדשה של אופ"א בזכות יכולת טובה במפעל ליגת האומות החדש.

כמו לפני 20 שנה, גם הפעם קיבלה הנבחרת את ההגרלה הקשה ביותר שיכולה הייתה לקבל בשלב הזה כשזו הוגרלה לשחק מול נבחרת סקוטלנד, אותה כבר פגשה במסגרת ליגת האומות, מפעל הכדורגל החדש של אופ"א שבזכותו העפילה הנבחרת לפלייאוף.

בליגת האומות ניצחה אמנם הנבחרת הישראלית פעם אחת את הסקוטים, אך היה זה במשחק שנערך בארץ, כאשר בסקוטלנד הפסידה הנבחרת בתוצאה 2:3 דרמטי במיוחד בדיוק לפני שנה. האם תצליח לנקום בסקוטים בביתם שלהם במשחק על הכרטיס לגמר? ספק רב.

אם זה לא מספיק, אזי שהנבחרת התוודעה גם ליריבה אותה תפגוש בגמר באם תנצח את סקוטלנד כעבור חמישה ימים, כשזו תתארח אצל המנצחת במשחק בין נבחרות סרביה ונורבגיה הנחשבות לחזקות במיוחד.

למעשה, מדובר בהגרלה הקשה ביותר שיכולה הייתה הנבחרת לקבל ונראה כי חלום ההעפלה לטורניר גדול לאחר 50 שנים הולך ומתרחק.

המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר אמר עם סיום ההגרלה וזהות היריבות שמחכות בדרך להופעה היסטורית ביורו 2020 כי "מדובר באתגר עצום והזדמנות עצומה. יש לנו 3 חודשים להיערך, לעשות הכל כדי להגיע במצב האופטימלי למשחק החשוב ביותר של הכדורגל הישראלי ב-20 השנים האחרונות. אני משוכנע שיש לנו את המאמן והשחקנים הטובים ביותר למשימה".

עוד אמר מי שאמון על הנבחרות כולן כי "שיחקנו עם סקוטלנד פעמיים בליגת האומות, אנחנו מכירים אותם והם אותנו. לסיום הלא מוצלח של קמפיין מוקדמות היורו לא אמורה להיות השפעה על המשחק בחודש מרץ. אני יודע בוודאות שמדינה שלמה תעמוד מאחורינו ותתפלל להצלחה. אנחנו רוצים יותר מכולם להצליח ולהביא הישג לכדורגל שלנו ולמדינת ישראל".

חברו האוסטרי של רוטנשטיינר, מאמן הנבחרת, אנדי הרצוג שהיה בספק אם יאמן את הנבחרת במשחקי הפלייאוף אך אישר לבסוף כי יעשה זאת, אמר כי "אין דבר שלא נעשה בחודשים הקרובים כדי להבטיח שנגיע במצב הטוב ביותר למשחק כל כך חשוב. אני מלא ביטחון ביכולות שלי להוביל את הנבחרת להישג, מלא מוטיבציה ומחכה כבר לרגע בו נתחיל את ההתכנסות ונתייצב לאחד מרגעי השיא של הכדורגל הישראלי".

"החל מהיום אני מתכוון ללמוד כל פרט בקשר לסקוטלנד וכמובן לחשוב איך לתקן ולשפר כל בעיה שהיתה אצלנו. היריבה לא פשוטה, גם העובדה שמדובר במשחק חוץ אינה מקלה, אבל יש לנו שחקנים שמודעים לגודל הרגע ולהזדמנות שנפלה בחלקם. זאת תהיה מלחמה מהדקה הראשונה עד לאחרונה. כאשר מדינה שלמה תהיה אתנו, החלום עשוי להפוך למציאות".

קפטן הנבחרת שעמד השבוע בעין הסערה, ביברס נאתכו אמר גם הוא כי מדובר בהגרלה הכי קשה שהיתה יכולה להיות. "שיחקנו שם לא מזמן ואנחנו יודעים כמה זה איצטדיון קשה וביתי מאוד. הם נבחרת טובה ונצטרך להיות בשיא שלנו כדי לעבור. אני מאמין שאפשר לעשות את זה, ודאי כאשר מדובר במשחק אחד. נקווה שנגיע למשחק הזה כאשר כולם בריאים ומוכנים ונעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר. אפשר בשבוע אחד לעשות היסטוריה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו