איילת שקד
איילת שקד Photo by Yonatan Sindel/Flash90

מסקר חדשות 13 עולה כי לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על הגשת כתבי אישום נגד בנימין נתניהו, רוב הציבור, 56%, סבור שהוא לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה. 35% סבורים שכן, ו-9% ענו "לא יודע".

לו הבחירות היו נערכות היום, כחול לבן הייתה המפלגה הגדולה ביותר עם 36 מנדטים, והליכוד הייתה מקבלת 33 מנדטים. ישראל ביתנו קיבלה 8 מנדטים, וממשיכה להוות לשון מאזניים.

מפת הגושים העולה מהסקר היא כי גוש השמאל והערבים עומד על 57 מנדטים, והימין על 55 - תוצאה זהה לזו של הבחירות שנערכו בספטמבר האחרון.

עוד עולה מהסקר כי במקום השלישי ניצבת הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים. יהדות התורה קיבלה 6 מנדטים, ש"ס - 6 מנדטים, הימין החדש - 6 מנדטים. העבודה-גשר, המחנה הדמוקרטי ואיחוד מפלגות הימין עם 4 מנדטים כל אחת מהן.

עוד נשאלו הנסקרים האם רמת האמון שלהם במערכת אכיפת החוק, המשטרה והפרקליטות - עלתה, ירדה או נותרה ללא שינוי? 20% ענו שעלתה, 26% ענו שירדה, 47% ענו שמידת האמון שלהם נותרה ללא שינוי, ו-7% ענו "לא יודע".

הסקר כלל 749 נשאלים, מהם 601 מהאוכלוסייה היהודית ו-148 מהמגזר הלא יהודי. הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 4.0%. הנתונים שוקללו לפי הצבעה קודמת ולפי מגזר דתי.