חומר מיסיונרי, ארכיון
חומר מיסיונרי, ארכיון צילום: דוברות יד לאחים

זה קרה באמצע יום השבת בשעת צוהריים, בפארק 'הפיראטים' ההומה בעיר אשדוד. שלושה פעילי מיסיון עסקו בחלוקת חומרים מיסיונריים – בניגוד לחוק.

כשעיניהם מוסתרות מאחורי משקפי שמש, זוהו שלושת המיסיונרים משדלים הורים וילדים לקבל מידיהם חוברות שכותרתן 'עורו', והן מכילות תוכן המטיף להמרת דת ולאימוץ ערכים נוצריים העוסק בחינוך ובילדים.

תושבים שהבחינו במעשיהם התריעו על כך בפני עוברים ושבים, אך גורמים ב'יד לאחים' מציינים כי אין זו הפעם הראשונה שאנשי המיסיון מפרים ברגל גסה את החוק האוסר הטפה ושידול להמרת דת כלפי קטינים.

"הם מנצלים את העובדה שהפעילים שלנו שומרי שבת", מציינים ב'יד לאחים', "ומנסים לבצע את מעשיהם בעיצומו של היום הקדוש מתוך מחשבה כי לא יתגלו. שמחנו לגלות את הערנות הגבוהה מצד התושבים המקומיים, שהזדעזעו והביעו שאט-נפש מהמעשה הנלוז, ואנו קוראים למשטרה ולרשויות האכיפה להתייחס בכובד ראש לפנייתינו ולנקוט יד קשה כלפי המיסיונרים מפרי החוק".

גם תושבים שאינם דתיים פנו ל'יד לאחים' והביעו את סלידתם מהנעשה. אחת מהן, שאיננה מקיימת אורח חיים דתי, כתבה לאנשי 'יד לאחים' במוצאי השבת: "זו קריאה שלנו לעזרה. איש אינו מעוניין שהתוכן הזה ייכנס לביתו, ובטח שרעיונות כאלו יופצו דווקא כאן. הזדעזעתי לעלעל בעלונים ולראות שם פסוקים מהתנ"ך מעוותים ומקבלים פרשנויות אחרות. אנו במדינת היהודים, ורוצים שכך זה יישאר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו