שחקני נהריה חוגגים את הניצחון
שחקני נהריה חוגגים את הניצחון צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

בגביע המדינה הראשון שלה זכתה הפועל חולון בעונת 2008/9, אז ניצחה בחצי הגמר את עירוני נהריה כשעל הקווים עמד דני פרנקו. לא רק זאת, אלא שפעמיים נפגשו הפועל חולון ונהריה במסגרת הגביע - פעמיים חולון ניצחה.

21 שנים אחרי, הערב (מוצאי שבת) נקמה עירוני נהריה בחולונים באולמם הביתי, היכל הטוטו שבחולון, הפעם דני פרנקו היה על הקווים שלה, עם תבוסה אדירה שהנחילה ליריבה שממול בדמות ניצחון בתוצאה 90:67 מהדהד.

אז נכון, שתי הקבוצות כבר נפגשו העונה בשלב רבע גמר גביע, כשנפגשו בטורניר קדם העונה גביע ווינר סל בו ניצחה נהריה את החולונים בתוצאה 88:77 במשחק שגם כן נערך באולמה של חולון, אך התוצאה הערב מפתיעה במיוחד לאור העובדה כי החולונים עמוקים יותר ומנוסים יותר במעמד זה.

חולון דווקא פתחה היטב את המשחק כשעלתה במהרה ליתרון 5:12, אך הגנה מצויינת של נהריה בהמשך איפשרה לה להפוך את התוצאה ולרדת לאחר 10 דקות ראשונות של משחק ביתרון 20:14 שלא בישר דבר על שעתיד לקרות.

3 דקות לקח לה לנהריה לקלוע סל ברבע השני וחולון ניצלה זאת בכדי להפוך את התוצאה עם ריצת 0:9. שלשה גדולה של טוני גפני, המצטיין במשחק, פתחה את הסכר עבור נהריה שלא עצרה עד לירידה להפסקת המחצית כשהיא מובילה עם 40:28 מפתיע.

ככל שנקפו דקות המשחק הלך היתרון ותפח ושלשה של ווטרס, שחקנה לשעבר של חולון הגדיל את ההפרש ל-21 נקודות עם 52:31. העצבים החלו לתת את אותותיהם אצל שתי הקבוצות ו-ווטרס ספג עבירה טכנית לאחר ביצוע תנועה מגונה לעבר אוהדי חולון שלא הפסיקו להקניטו במהלך המשחק.

גם על הספסל של חולון העצבים היו בשיאם כשהאוהדים המקומיים החלו לקלל, לשרוק בוז ואף להתעמת עם ריצ'רד האואל. גם זה לא עצר את הריצה של האורחים מהצפון שירדו לרבע האחרון עם יתרון מבטיח - 70:48.

את הרבע האחרון פתחה נהריה עם שלשה שסגרה סופית את המשחק והותירה את 9 הדקות האחרונות לפרוטוקול בלבד, כל זאת על רקע קריאות 'תתפטר' לעברו של שרון דרוקר מאמן חולון.

זה נגמר עם תבוסה אדירה בתוצאה 90:67 שמעלה את נהריה לשלב חצי גמר גביע המדינה בכדורסל, לראשונה מאז 2008/9 אז הפסידה בחצי הגמר לחולון. זה עוד יכול להסתיים עם גביע היסטורי שלה.