"הכסף שלכם רצח את הילדים שלנו"

המשפחות השכולות ממשיכות במחאה נגד האיחוד האירופי, על רקע חקירתה במשטרה של מירב חג'אג' אמה של סגן שיר ז"ל

ערוץ 7 , כ"ו בחשון תש"פ

משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה מפורום "בוחרים בחיים" הפגינו הבוקר (ראשון) במחאה כנגד האיחוד האירופי בעקבות פעולותיו נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל ומימון הגנה משפטית למחבלים אשר רצחו את יקיריהם.

מפגן המחאה התקיים במשטרת מרחב דן בעקבות חקירתה של מירב חג'אג' אמה של סגן שיר ז"ל אשר נרצחה עם חבריה הקצינים סגן יעל יקותיאל, סגן משנה ארז אורבך וסגן משנה שירה צור בפיגוע בארמון הנציב במהלך ינואר 2017.חג'אג' נחקרת במשטרה בחשד שריססה כתובת גרפיטי על משרדי האיחוד האירופי.

לאחר הפיגוע קיבלה מערכת הביטחון החלטה להרוס את בית המחבל. עם ההודעה על כך כבר הודיע ארגון המוקד להגנת הפרט שיתייצב לצד משפחת המחבל ויעתור לבג"ץ נגד הריסת הבית. בהמשך המדינה קיבלה החלטה לשלול תושבות למספר בני משפחה של המחבל תושב ירושלים, וגם הפעם הארגון המוקד להגנת הפרט התייצב לצד משפחת המחבל.

כזכור לפני מספר שבועות, התקיימה פעילות מחוץ לשגרירות של האיחוד האירופי כדי להצביע על אוזלת ידו של האיחוד אשר מספק הגנה משפטית למחבלים דרך מימון ארגוני דה לגיטימציה הפועלים בישראל, כמו האגודה לזכויות האזרח, עדאלה, המוקד להגנת הפרט ועוד.

מירב חגאג' אמה של סגן שיר אמרה לאחר יציאתה מהחקירה, "במדינה אשר מכבדת את עצמה ואת אזרחיה, משרד החוץ היה צריך להזמין את שגרירי האיחוד האירופי לחקירה על עשרות מילוני אירו שהאיחוד מעביר כל שנה לרוצחי יהודים ותומכיהם. האיחוד עושה ככל העולה על רוחו בישראל ואנחנו המדינה היחידה בעולם שמרשה זאת- פשוט בושה".

"צביעות האיחוד האירופי אינה יודעת גבול. מצד אחד הם מממנים רצח של יהודים, ואת מי שמגן על המחבלים שרצחו ישראלים רבים וביניהם את ביתי שיר ז"ל ומצד שני באים לבכות למשטרה על גרפיטי שנעשה מתוך רצון להפסיק את מימון הטרור שרוצח בנו. פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות הוא מזן אחר ויילחם עד חורמה כדי שההתערבות הגסה, הבוטה, הלא חוקית והלא מוסרית שהם מנסים לכפות על ישראל תיפסק לאלתר. מאבקנו יהיה עיקש וצפויות עוד הפתעות רבות", הוסיפה.

בועז קוקיא אביו של לוחם הנח"ל רון ז"ל אמר במחאה כי: "מירב היא קורבן נוסף של האיחוד האירופי. אנחנו לא ניתן לאיחוד האירופי לנצח אותה".

אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" אשר השתתף במחאת המשפחות השכולות אמר כי:
"מציאות בה האיחוד האירופי מממן הגנה משפטית למחבלים, בין השאר למשפחת המחבל אשר רצח את סגן שיר חג'אג' וחבריה בפיגוע בארמון הנציב היא הזויה.

"האיחוד האירופי מנסים להפוך את הקורבן לנאשם, אך הניסיון הנלוז זה לא יצליח. אנו קוראים לנבחרי הציבור לעבור מדיבורים למעשים בכל הנוגע למעורבות של ממשלות זרות וחתרנות מדינית בתוך ארצנו. תנועת "אם תרצו" מחבקת את משפחת חגאג' על מאבקה הצודק יחד עם כל המשפחות השכולות ותעמוד לימינן ככל שיידרש בכל זמן, מקום ושעה", הוסיף.