רפי פרץ
רפי פרץצילום: חזקי ברוך

שר החינוך הרב רפי פרץ בירך בצהריים (ראשון) על הרשעתו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, שייח' ראאד סלאח, בעבירות של תמיכה בהתאחדות בלתי מותרת והסתה לטרור.

"תמיכה בארגון הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית פירושה תמיכה בטרור", צייץ הרב פרץ, "מברך את בית המשפט על הרשעתו של ראא’ד סלאח בתמיכתו בארגון שהוצא אל מחוץ לחוק".

הרב פרץ הוסיף, "מקווה שמיצוי הדין בעניינו יהיה מירבי וחמור ככל האפשר. במדינת ישראל אין מקום לתומכי ומבקשי טרור, גם אם הם אזרחי ישראל".

בסיום ציין הרב פרץ, "לכל אלו שדמיינו על ממשלת מיעוט שנשענת על הרשימה המשותפת, מציע שתסתכלו טוב מי הגיע לאולם בית המשפט הבוקר ותמך באותו שייח' מסית".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בירך גם הוא על הכרעת הדין, "‏אני מברך את בית המשפט על ההחלטה להרשיע את ראאד סלאח בהסתה לטרור".

"אני מקווה שהעונש שיגזר עליו יהיה בהתאם, ושמי שראה היום את העליה לרגל של חברי הרשימה המשותפת לבית המשפט ומופע התמיכה שלהם בטרוריסט, יבין שמדובר בגיס חמישי ותו לא", צייץ ליברמן.

ח״כ יוסף ג׳בארין, שנכח היום בדיון בבית המשפט בחיפה, טען מנגד, "כל מי שחופש הביטוי הפוליטי יקר לליבו צריך להתנגד לרדיפה של השייח' ראאד סלאח. מדובר כאן ברדיפה פוליטית, חד משמעית, שאין לה דבר או חצי דבר עם שיקולי 'ביטחון' אמיתיים".

לדבריו, "במדינה שבה ראש הממשלה ושריו, כמו גם אנשי דת בכירים, אשר מסיתים בגלוי ובמוצהר נגד הציבור הערבי, אינם נדרשים לתת על התבטאויותיהם דין וחשבון, הרשעתו של השייח׳ סלאח היא עוד צעד ברדיפה הפוליטית של הציבור הערבי ושל הנהגתו הפוליטית והדתית, וכן הקצנה מסוכנת ב'ביטחוניזציה' ביחס אליהם".