נתניהו:
איראן מתכננת התקפות נגדנו, נסכל אותן

ראש הממשלה סייר ברמת הגולן והבטיח ״נסכל את ניסיונה של איראן להפוך את עיראק ואת תימן לבסיסי שיגור של רקטות וטילים נגד ישראל״.

עדו בן פורת , כ"ו בחשון תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט קיימו היום (ראשון) סיור ביטחוני בגזרה הצפונית, בהר אביטל, וקיבלו סקירות ביטחוניות מבכירי צה"ל.

נתניהו ובנט קיבלו סקירה גזרתית ממפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם וממפקד אוגדת הבשן תא״ל עמית פישר. בסיור השתתף גם סגן הרמטכ״ל אלוף אייל זמיר.

ראש הממשלה אמר בהר אביטל כי ״התוקפנות של איראן באזורנו וגם מולנו נמשכת. אנחנו נוקטים את כל הפעולות הדרושות כדי למנוע מאיראן להתבסס כאן באזור. זה כולל גם את הפעילות הדרושה כדי לסכל העברות נשק קטלני מאיראן לסוריה, אם בדרך האוויר או דרך הקרקע. אנחנו גם נפעל לסכל את ניסיונה של איראן להפוך את עיראק ואת תימן לבסיסי שיגור של רקטות וטילים נגד מדינת ישראל.

''המחויבות שלנו והנכונות שלנו להיאבק בתוקפנות האיראנית היא מוחלטת, ואנחנו פועלים בכל האמצעים כדי למנוע מאיראן להשיג את היעדים שלה. אני לא יכול לפרט יותר מזה, אבל זה תהליך שנמשך כל הזמן.

''שימו לב גם למה שאמר הגנרל מקנזי, מפקד כוחות ארה"ב במזרח התיכון - שאיראן מתכננת התקפות נוספות. אני יכול לאשר את זה, ואני יכול לאשר לכם שאנחנו גם ממשיכים בתוכניות שלנו לסכל את התוקפנות הזאת באמצעים שונים״, סיפר נתניהו.

עוד אמר ראש הממשלה ״אני עושה כל מה שצריך כדי לקיים את עבודת הממשלה, עבודת הקבינט, שממנו אני בא עכשיו, בכל הדרכים הדרושות, כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל והדברים החיוניים למדינת ישראל״.

נתניהו ובנט בגבול הצפון
צילום: חיים צח / לע"מ

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר בהר אביטל כי ״צה״ל פעל בשבוע שעבר בפעולה משמעותית נגד הכוחות האיראניים בסוריה. המסר שלנו לאותם כוחות טרור איראניים בסוריה: אין לכם מה לחפש כאן, אין לכם מה לנסות להתבסס, כל מה שתנסו לעשות פה - אתם תיתקלו בצה״ל חזק ונחוש שיפגע בכם.

"למנהיגי איראן אנחנו אומרים: תתמקדו באזרחים שלכם, בשיפור החיים של אזרחי איראן ולא בניסיון בלתי מוצלח לפגוע באזרחי ישראל״, כך בנט.