יונתן רזאל מתוך 'צמאה':אין עוד מלבדו

הזמר והיוצר יונתן רזאל מחדש את הניגון החב"די הותיק "אין עוד מלבדו", בביצוע ובעיבוד ישראלי עכשווי, בהפקתו המוזיקלית של נאור כרמי

תגיות: יונתן רזאל
קוביס , כ"ז בחשון תש"פ

אין עוד מלבדו
אין עוד מלבדו
עטיפת הסינגל

הזמר והיוצר יונתן רזאל מחדש את הניגון החב"די הותיק "אין עוד מלבדו", בביצוע ובעיבוד ישראלי – עכשווי, בהפקתו המוזיקלית של נאור כרמי, סינגל שביעי ואחרון מתוך צמאה 5.

זו הפעם הרביעית בה לוקח רזאל חלק בפרוייקט המוזיקלי צמאה, זאת לאחר שביצע את השיר 'כאייל תערוג' בצמאה 2, 'וידעו כי אתה' בצמאה 3, 'יעלה תחנונינו' בצמאה 4.

מילות הניגון: כִּי הַכֹּל הֶבֶל הֲבָלִים, אֵין עוֹד מִלְּבַדּוֹ. סְ'אִיז דָּאךְ אַלְץ הֶבֶל הֲבָלִים אֵין עוֹד מִלְּבַדּוֹ

מקור המילים הוא ברעיון החסידי – השאיפה להביא את האדם לידי הכרה שהעולם כולו הוא אַיִן ואפס, הבל הבלים, ושהמציאות האמת והיחידה היא הקב"ה – אין עוד מלבדו.

רזאל, המבצע בסגנונו האישי המיוחד את הניגון ושגם יופיע השנה במופע צמאה אמר: "יש לי זכות ואני גאה לקחת חלק במסר הגדול הזה של 'אין עוד מלבדו'. אני רואה בפסוק הזה את תמצית העבודה ממש. הניגון הזה ממחיש בתמציתיות את עבודת היהודי בעולמו- "הכל הבל הבלים ואין עוד מלבדו" כשהמילים מושרות שוב ושוב ושוב, זה ממש חודר לתודעה.

במפגש שלי עם נאור נוצר גרוב ממש כייפי. החיבור הזה היה מהנה מאוד עבורי. אני מגיע ממוזיקה יותר עמוקה והניגון הזה הצריך ממני בהתחלה לצאת קצת מאיזור הנוחות שלי. לאט לאט נכנסתי לעניין בכיף גדול. הילדים שלי שומעים את השיר המון והוא מתנגן בבית. הקטע עם האידיש- חצי משפט כזה, היה חידוש ממש גדול עבורי ואהבתי את העניין.