עלמה זוהר
עלמה זוהר צילום: Gili Yaari/Flash90

בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות' מתייחסת הזמרת עלמה זוהר לסערת מופע ההתרמה עבור ארגונו של הרב אלימלך פירר, מופע שבוטל כזכור בשל מתקפה חסרת תקדים של ארגוני נשים.

זוהר שפרסמה פוסט בו תמכה בקיומו של המופע גם ללא שירת נשים ובהתאם לבקשתו של הרב פירר זכתה לביקורת ציבורית עליה היא מתייחסת בראיון לעיתון.

בפוסט שפרסמה אז כתבה זוהר: "אם הרב פירר, שלא הדיר את אמא שלי לפני 25 שנה כשאובחנה כחולת ALS ואף אחד לא ידע מה זה, ואנחנו היינו לבד ונואשים, ולא הדיר את אחותי כשחלתה בסרטן והייתה צריכה לעבור ניתוח דחוף, רוצה להדיר אותי עכשיו מלבצע שירים של שלמה ארצי — אני אחיה עם זה".

בראיון היא מספרת על עוצמת הרעש מהדברים שכתבה, "מאוד. תשמע, עשיתי כבר רעש פוליטי, אבל מעולם לא היה דבר כזה. המנהלת שלי הייתה בדיוק בזנזיבר והיא כמעט טיפסה על עץ קוקוס מרוב אימה. אמרה לי, 'מה עשית? למה כל מהדורות החדשות עלייך?'. זה יצא מפרופורציה ובשום מדינה נורמלית לא היה צריך להגיע לממדי רעש כאלה, אבל אני עומדת מאחורי כל מה שכתבתי".

על הטענה כי היא "תוקעת מקלות" במאבק הפמיניסטי, "איך אפשר לומר דבר כזה עליי? ברור שאני לא בעד הדרת נשים, אבל במקרה של האיש היקר חשבתי שצריך לדעת לבחור את הקרבות שלך. צריך לחיות ביחד, ושנאת חרדים זה לא באג'נדה שלי. אין מצב שמישהו יגיד עליי שתרמתי להדרה, אבל לפעמים אתה צריך לדעת ללכת ולא לירות בלי אבחנה בשם עיקרון".

"זה בסוף היה אירוע פרטי של עמותה, וזכותו של הרב שינוהל לפי תפיסתו. אני אנהל את הקרבות שלי על הדרת נשים בצה"ל, למען יותר נשים בכנסת, בממשלה. יש מספיק זירות חשובות יותר מאשר ליפול על הבנאדם הזה עכשיו. אבל קיבלתי גם הרבה תגובות טובות. הרב פירר הוא באמת סוג של גשר ויש המון אנשים חילוניים שהרב עוזר להם. למה צריך לרסק את הבנאדם הזה או את לינור אברג'יל שעולה עם כיסוי ראש, אישה עצמאית מצליחה, ולעשות עליה אמבוש?".

היא גם קיבלה תגובות מאנשיו של הרב פירר, "מהעמותה התקשרו אליי ואמרו שהרב שמע על מה שכתבתי ומאוד התרגש. אני באמת לא מבינה למה היה כזה רעש. המופע של הרב פירר היה פרטי, וכל עוד הוא לא ממומן מכספי ציבור אין שם בעיה. אנשים פשוט אוהבים מכות ברשת, אבל בסדר, עברנו את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו