רבה של בריטניה באזהרה חסרת תקדים: "קורבין לא מתאים להנהגה"

הרב אפרים מירוויס קרא שלא להצביע ללייבור בבחירות בממלכה המאוחדת שיתקיימו בעוד שבועיים. "יהודי בריטניה חוששים, ובצדק".

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תש"פ

לונדון
לונדון
iStock

רבה הראשי של בריטניה, הרב אפרים מירוויס, יוצא במתקפה חסרת תקדים נגד מנהיג מפלגת הלייבור לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד שבועיים בממלכה המאוחדת.

במאמר שכתב מירוויס ופורסם בשער עיתון הטיימס הבריטי, הוא מסביר מדוע יהודי בריטניה חוששים מהאפשרות שג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור, יקים את הממשלה הבאה.

"מה יעלה בגורלם של היהודים והיהדות בבריטניה אם מפלגת הלייבור תקים את הממשלה הבאה? החרדה הזו מוצדקת", כותב מירוויס על פי הדיווח בחדשות 12.

"עד כמה רחוק צריך ללכת כדי שזה ייחשב רחוק מדי? עד כמה מנהיג צריך להסתבך בדעות קדומות כדי להיחשב בלתי מתאים למשרה? האם קשרים עם אלו שהסיתו והפיצו שנאה נגד יהודים תספיק? האם תיאור של תומכים ברצח יהודים כ"חברים" יספיק? נדמה שלא", מציין מירוויס בהתייחס להתבטאויות של מנהיג הלייבור, שכינה את חמאס וחיזבאללה "חברים".

הרב הראשי מכנה את הטענות לפיהן קורבין נאבק באנטישמיות בתוך מפלגתו כ"פיקציה שקרית".

הרב מירוויס מסביר כי הבעיה לא מסתכמת בג'רמי קורבין. "זה כשל לראות בכך בעיה של אדם אחד – ולא בעיה פוליטית. הכשל הוא כשל תרבותי. כשל מנהיגותי. רעל חדש – שמקבל אישור מהמקומות הגבוהים ביותר – השתרש במפלגת הלייבור".

"לא ממקומי לומר לאף אחד איך עליו להצביע", אומר הרב מירוויס בפניה למצביעים הבריטים. "אני מצר על כך שבכלל נקלעתי למצב הזה. אני רק מציב את השאלה: מה תוצאות הבחירות האלו יעידו על המצפן המוסרי של מדינתנו? כשנגיע ל-12 בדצמבר, אני מבקש מכל אדם להצביע עם מצפונו. שלא יהיה ספק – נשמתה של האומה שלנו בסכנה".

במפלגת הלייבור מסרו בתגובה: "ממשלה בראשות הלייבור תבטיח את בטחונה של הקהילה היהודית, תגן ותתמוך באורח החיים היהודי, ותיאבק באנטישמיות הגואה במדינתנו וברחבי אירופה. אנחנו עושים מאמצים עילאיים לעקור את האנטישמיות במפלגה".