ערבים שדדו קשישים: "אם תצעקו - נהרוג אתכם"

גאולה צמח ובעלה הותקפו בביתה על ידי גנבים ערבים: "אחד מהם אמר לי שאם אדבר הם ישחטו אותנו. הוא קשר אותי עם המטען של הפלאפון".

103FM , כ"ח בחשון תש"פ

שלושה ערבים חמושים בסכין פרצו ביום שישי האחרון לביתם של אברהם ואביגיל צמח, בני 76 ו-69, הגרים כבר כמעט 50 שנה במושב חגור בשרון.

"שניים היו רעולי פנים ואחד לא", משחזרת אביגיל בשיחה עם חדשות 12. "אחד בא לאברהם עם סכין, אחד בא אליי ואחד התחיל לעשות בלגאן בחדרים. זה עם הסכין אמר לי: 'אם תדברו או תצעקו – נהרוג אתכם. נשחט'".

"אמרו לי: 'שב, אנחנו נהרוג אותך אם תדבר'", שיתף אברהם ברגעי האימה. "'אמרתי לו: 'מה קרה? מה, אתה רוצה להרוג אותי?'. הוא אמר לי: 'תשתוק!', ותקע לי את הסכין ליד הצוואר. אחרי כמה דקות איבדתי את ההכרה".

הגנבים הערבים החזיקו בזוג כבני ערובה, עם סכינים מוצמדים לצוואר ולבטן. הסיוט נמשך במשך שעות, עד שלבסוף הגנבים עזבו את הבית עם כסף מזומן, זהב ותכשיטים. לדברי אביגיל, הדבר ממנו חששה יותר מכל היה אלימות מינית: "לא פחדתי מהשחיטה כמו שפחדתי מאונס".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור המצוי בחקירה. המשטרה משקיעה מאמץ רב במאבק בפשיעה החמורה, ולא תרפה עד להבאת החשודים לדין".