איגוד ישיבות ההסדר נגד רינו צרור

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר שלח מכתב תלונה למפקד גל"צ בעקבות הריאיון שקטע הרב דרוקמן עם רינו צרור.

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תש"פ

איגוד ישיבות ההסדר נגד רינו צרור-ערוץ 7
רינו צרור
צילום: גיל יערי, פלאש 90

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי, שלח מכתב תלונה למפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ בעקבות הריאיון שערך העיתונאי רינו צרור עם ראש מועצת איגוד ישיבות ההסדר הרב חיים דרוקמן, במהלכו נטש הרב את הריאיון לאחר שצרור קטע את תשובותיו.

פינסקי דורש מאלקבץ לפתוח בהליך משמעתי מול צרור ולחייבו לפרסם התנצלות. "אני פונה אליך בהמשך לתקרית אשר התרחשה אתמול (שני) בתוכניתו של רינו צרור שבמהלכה נאלץ הרב לסיים את הריאיון ולנתק את השיחה לאור חוסר הכבוד המשווע והזלזול שהפגין כלפיו צרור".

עוד מדגיש פינסקי כי "הגם שסגנון השידור המתלהם והמשתלח הפך לצערי לנפוץ במחוזותינו, נראה כי ישנם גבולות ברורים שראוי ואסור לחצות, ובוודאי כשמדובר ברשת שידור ממלכתית המתוקצבת ומנוהלת על ידי המדינה בכלל, וצה"ל בפרט".

"אומנם הציווי 'והדרת פני זקן', מקורו במצוותיה של תורתנו, אולם מדובר בציווי אנושי חוצה דתות ומגזרים, וגם מי שאינם נמנים עם ציבור חובשי הכיפות ושומרי המצוות מחויבים בו, בוודאי שמדובר באדם במרומי גילו ומעמדו של הרב דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית שעומד מאחוריו ציבור של מאות אלפי אנשים".

פינסקי הוסיף כי "בימים בהם הפערים והשסעים בחברה הישראלית הולכים ומעמיקים, צורמת במיוחד לאוזן וללב התנהלותו של צרור, כשספק אם הנ"ל היה מרשה לעצמו לנהוג כך לולא היה מדובר באחד ממנהיגיו ומוביליו של הציבור הדתי לאומי. לאור כך, קורא אני לך לנקוט כנגד צרור בהליך משמעתי ולחייבו לפרסם התנצלות רשמית בפומבי".