שני אל"מים ומורי נהיגה נעצרו בחשד למרמה

מורה בבית ספר לנהיגה ובעליו של בית הספר לנהיגה חשודים שהונו את משרד הביטחון כאשר דיווחו על קיומם של שיעורי נהיגה שלא התקיימו.

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תש"פ

מנהל ועובדים בבי"ס לנהיגה וכן שני אלופי משנה נעצרו היום (שלישי) לחקירה בחשד למעילה בעשרות רישיונות נהיגה שהתקבלו במרמה.

לפי החשד, חיילים ומועמדים לגיוס שלמדו בבית הספר מטעם משרד הביטחון הוגשו לטסט על משאית מבלי שביצעו את כמות השיעורים הנדרשת לפי החוק

המעצר בוצע בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל ביחד עם היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות (ימל"מ) במצ"ח ויחידת החקירות של הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב) במשרד הביטחון.

החקירה נפתחה לאחר שבתקופה האחרונה התקבל מידע בימל"מ לפיו חיילים ומועמדים לגיוס בצה"ל הלומדים בבי"ס ללימוד נהיגה באמצעות ספק של משרד הביטחון, מוגשים למבחן מעשי (טסט) על משאית (C1) מבלי שביצעו את כמות השיעורים הנדרשת עפ"י החוק.

במהלך החקירה הסמויה שנוהלה ע"י הימל"מ עלה חשד כי המורה חתם על ביצוע כלל השיעורים כנדרש. הבעלים של בית הספר לנהיגה חשוד כי שלשל לכיסיו כסף רב במרמה.

דיווח הועבר גם ליחידת החקירות של מלמ"ב שבצעו מספר פעולות חקירה סמויות מול הספקים של משרד הביטחון ונגד בי"ס המדובר באזור הדרום, במסגרתו עלו מספר גדול של חריגות ואי סדרים בכמות ובמועדי ביצוע שיעורי הנהיגה, ואף חשד לזיוף מסמכים.

לאחר שהמידע הועבר לאגף התנועה וגובשה תשתית ראייתית, עברה הבוקר החקירה מהשלב הסמוי לגלוי, ובלשי וחוקרי היחידה המרכזית באגף התנועה על פשטו משרדי החברה באזור הדרום וביצעו מעצר של מנהל בי"ס ומספר עובדים.

במהלך הפעילות בוצע חיפוש במשרדי החברה ונתפסו מסמכים רבים וכן כסף החשוד שהתקבל במרמה, 2 המשאיות שבבעלות החברה אשר שימשו ללימוד נתפסו גם כן ע"י המשטרה לצורכי חקירה.

העצורים בשנות ה-60 לחייהם תושבי אזור הדרום, נחקרו בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר להונות, רישום כוזב במסמכי תאגיד וזיוף. במקביל נחקרו באזהרה עשרות מעורבים נוספים הקשורים בתיק החקירה. בשלב זה החקירה נמשכת ושני יובאו מחר לבימ"ש לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.