יוגב: לא אשתתף בהפגנה - המסר אגרסיבי מדי

ח"כ מוטי יוגב לא סבור שנתניהו צריך להתפטר מראשות הממשלה, אך לא ישתתף בהפגנה הערב. בראיון לערוץ 7 הוא מסביר מדוע.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בחשון תש"פ

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) סבור כי אין מנוס ממערכת בחירות שלישית, "במישור הלאומי אנחנו במצב קשה. מבחינה אמונית אנחנו במעין 'הסתר פנים' של ה' עלינו".

"המטרה של כל עם ישראל ושלנו כחברי כנסת כן להעמיד ממשלה בישראל ולא לסחוב את העם לעוד מערכת בחירות. היום הייתי במשרד במשרד ממשלתי שאמר לי שאין תקציב ואין אפשרות לעזור לנערות במצוקה וזה קיים בכל המשק. אני מצטער לומר שאנחנו לא מצליחים להקים ממשלה", הסביר.

סופית הולכים לבחירות?

"אני מקווה שלא נלך לבחירות אבל ב-95 אחוזים אנחנו הולכים לבחירות, ואם הולכים לבחירות עדיף לבחירות בזק ולהביא יותר מהר לתוצאה של ממשלה הכי רחבה שאפשר כולל מרצ משמאל והבית היהודי מימין. ממשלה עם הרבה יותר הסכמות ופחות מחלוקות, יותר סטטוס קוו ואתגרים חברתיים וביטחוניים ששותפים לכולנו".

אתה סבור שראש הממשלה צריך לפנות את מקומו?

"אנחנו לא מתערבבים מי עומד בראש הליכוד ואני לא קובע לליכוד מי להעמיד בראשו. יש לי הערכה לבנימין נתניהו ואם אנחנו חסידי החוק והמשפט אזי החוק מאפשר לראש הממשלה להמשיך בתפקידו ולהרכיב ממשלה וחזקת החפות עומדת לו. אני רואה באיזו רצינות הוא מנהל את המדינה. לכן אם יש חוק הוא יכול להמשיך לעמוד בראש. כחול לבן צריכים להבין גם את זה. לא לפסול את המציאות החוקתית והמשפטית. יחד על הביקורת שלי על המערכת המשפט, והיא כבר הושמעה בעבר ובוודאי גם על הפרקליטות, כנראה שלא הכל נקי, אבל אי אפשר לבעוט בכל המערכת המשפטית. המשפט הוא יסוד בישראל ולכן נפשי איננה עם המסר של הפגנה היום אבל נפשי כן רוצה לגבות את ראש הממשלה ולומר שיש פגמים במערכת המשפט. אבל לא לשפוך את התינוק של מערכת המשפט ומשטרת ישראל. צריך לגבות את מערכת המשפט ולדעת שיש פגמים. אני לא הולך להפגנה שהמסר שלה אגרסיבי, שכל מערכת המשפט והמשטרה פגומים".

אתה מכיר את המחלוקת בתוך בציונות הדתית אם ללכת להפגנה? לגבות את נתניהו?

"יש מחלוקת. כל אדם בנפשו יפעל. גם נפשי הייתה חצויה. מצד אחד אני מעריך את נתניהו ומאידך לא חושב שכל מערכת המשפט פגומה. יש חילוקי דעות. המחלוקות בציונות הדתית ובחברה הישראלית בריאות".

הופתעת מכך שמפלגת הימין החדש הכריזה שתרוץ בבחירות עצמאית?

"לא יודע אם הופתעתי. במוצאי הבחירות לא חשבתי שכדאי מיד להיפרד ויש להעריך את המצב. הייצוג הפוליטי של הציונות הדתית לא בשיאו וכרגע במשבר ולכן צריך להתאחד. אני חושב שערב הבחירות צריך לאחד כוחות מימין לליכוד. איחוד הכלים היותר טובים כדי לא לאבד קולות הוא טוב לעם ישראל. לאחד כוח אחד פוליטי גדול שמייצג את הציונות הדתית וגם מביא תוצאות בקלפי וגם בכמות של חברי הכנסת והשרים שיכולים להשפיע על המדיניות ברוח שאנחנו מאמינים בה בכנסת הבאה".