תמיכה רחבה באו"ם בהצעת החלטה ישראלית

האו"ם אימץ החלטה ישראלית בנושא טכנולוגיות חקלאיות. השגריר דנון: העברת ההצעה מוכיחה את כוחה של הטכנולוגיה לפרוץ גבולות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ח בחשון תש"פ

תמיכה רחבה באו"ם בהצעת החלטה ישראלית-ערוץ 7
דני דנון
צילום: הלל מאיר/TPS

חברות האו"ם אימצו היום (שלישי) ברוב קולות הצעת החלטה שיזמה ישראל בנושא "טכנולוגיות חקלאיות לפיתוח" המתיישבת עם מדיניות מזכ"ל האו"ם למיגור עוני ורעב בעולם.

מספר גבוה מאוד של מדינות, 147, תמכו בהחלטה. מדינות הליגה הערבית בחרו להימנע בהצבעה ולא להתנגד.

במשלחת הישראלית ציינו עוד כי מספר חסר תקדים של 130 מדינות החליטו להצטרף להגשת ההחלטה ובכך לרשום את שמן לצד מדינת ישראל בדברי ההחלטה.

ההצעה הישראלית נועדה לסייע בגישה ליכולות טכנולוגיות חקלאיות למדינות מתפתחות, ולאזורים מוכי בצורת ורעב. תוכן ההחלטה מגשים את קידום יעדי הפיתוח בר קיימא שמוביל מזכ"ל הארגון במסגרת תפקידו.

ההחלטה שאומצה היום מאפשרת להביא לביטוי את היכולות הישראליות בתחומי החקלאות, פיתוח שיטות השקייה וניהול מים, יצירת משרות לצעירים בתחום החקלאות, ועולה בקנה אחד עם שיתוף הפעולה רב השנים של מדינת ישראל עם מדינות אחרות, בעיקר ביבשת אפריקה. התמיכה הגדולה בהחלטה מעידה על חשיבותה והתועלת הצפונה בה למדינות רבות, בדגש על המדינות המתפתחות.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון הודה למדינות שתמכו בישראל ואמר, "הטכנולוגיות הישראליות הפכו את מדינת ישראל למעצמה עולמית של ידע וחדשנות התורמת למאמץ הגלובלי לפיתוח. המדינות שבחרו לא לתמוך זקוקות יותר מכל ליישום ההחלטה. בחירתן בשימור מניעים פוליטיים רק פוגעת בתושבים שלהם שצמאים לקדמה ולטכנולוגיות שבהצעה".

דנון הוסיף, "העברת ההחלטה מוכיחה את כוחה של הטכנולוגיה לפרוץ גבולות ומחזקת את מעמדה בקהילה הבינלאומית".