אוהדי חולון. ההנהלה בצד שלהם
אוהדי חולון. ההנהלה בצד שלהם צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הראשון שהולך. שלושה ימים עברו מאז הודחה הפועל חולון ברבע גמר גביע המדינה בכדורסל, וכעת מתרחש הזעזוע הראשון בקבוצה הסגולה מהמרכז.

כזכור, הסגולים מחולון המשחקים בליגת האלופות של פיב"א, מחזיקי גביע המדינה לפני שנתיים, הודחו בשלב רבע הגמר במוצאי השבת האחרון כשהובסו בידיי עירוני נהריה בתוצאה 90:67. ההדחה המשפילה הביאה את אוהדי חולון לפצוח בשלל אירועים אלימים כנגד שחקניהם שלהם, כשאלה החלו עוד במהלך המשחק והסתיימו אחריו בחניה שמחוץ לאולם.

מי שלא עמד מנגד להתנהגותם של האוהדים האלימים הוא הסנטר לטאביוס וויליאמס שהגיב אליהם כשסטר לאחד מאוהדים ודחפו.

אירוע האלימות בין השחקן לאוהדים הביא שניים מהם להתלונן כנגדו במשטרה וזה זומן לחקירה כשבחולון אמרו כי יחכו להחלטת המשטרה ולבחינת החומרים בכדי לקבל החלטה בעתידו של הסנטר הוותיק.

הערב (שלישי), שלושה ימים לאחר האירועים האלימים בין האוהדים לשחקנים, הודיעה הנהלת חולון על שחרורו באופן מיידי של הסנטר האמריקאי בן ה-30 בשל אותו אירוע אלימות בו תקף את אוהד קבוצתו שלו.

כבר עם תום האירוע במהלכו סטר לאוהד, אמר הסנטר האמריקאי כי הוא לא רוצה לחזור ולשחק בחולון, והערב קיבל לכך אישור עם שחרורו המיידי.

למעשה, עם החלטתם, בחרו בהנהלת חולון לבחור בצד של האוהדים כשכבר ביום ראשון האחרון אמרו כי יענישו בחומרה את השחקנים שהיו מעורבים באירוע והערב עמדו במילתם.

"בעקבות האירועים במוצ"ש האחרון ולאור חקירת המשטרה וצילומי האבטחה הוחלט במועדון לשחרר את השחקן", נמסר מהפועל חולון. "לצערנו השחקן עבר על הקוד האתי של המועדון, מה שלא הותיר ברירה אלא לשחררו לאלתר".

עם זאת, במועדון הסגול מחולון אמרו כי "הקבוצה מתכוונת לפעול ביד קשה מול אוהדים שינהגו באלימות, הן מילולית והן פיזית. מי שזאת תהיה דרכו יופעלו נגדו כל האמצעים העומדים לרשות המועדון על פי החוק, לרבות הרחקה ממשחקי הקבוצה", הובטח על ידי הנהלת חולון.

כעת תצטרך חולון להסתדר ללא הסנטר המוביל שלה ששיחק בעבר בין היתר באוניקס קאזאן, ולנסיה, באמברג, בדאלונה, בילבאו וסראגוסה והעמיד בתקופתו הקצרה בחולון ממוצעים של 14.8 נקודות ו-10 ריבאונדים למשחק בליגת האלופות, ו-14.3 ו-9.7 בהתאמה בליגת העל.