יו"ר מפלגת הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין, מסרב להתנצל בפני הקהילה היהודית בבריטניה על האנטישמיות במפלגתו או על האופן שבו טיפל בה.

בראיון לרשת ה-BBC אמש (שלישי) נשאל קורבין ארבע פעמים אם ברצונו להתנצל בפני הקהילה היהודית והשיב: "אני נחוש בדעתי שהחברה שלנו בטוחה עבור אנשים מכל הדתות. אני לא רוצה שמישהו ירגיש חסר ביטחון בחברה שלנו והממשלה שלנו תגן על כל קהילה מפני פגיעה".

הראיון עם קורבין נערך על רקע מתקפה חסרת תקדים נגדו מצד רבה הראשי של בריטניה, הרב אפרים מירוויס. במאמר שכתב הרב מירוויס ופורסם בשער עיתון ה"טיימס" הבריטי, הוא הסביר מדוע יהודי בריטניה חוששים מהאפשרות שקורבין יקים את הממשלה הבאה.

"מה יעלה בגורלם של היהודים והיהדות בבריטניה אם מפלגת הלייבור תקים את הממשלה הבאה? החרדה הזו מוצדקת", כתב הרב.

"עד כמה רחוק צריך ללכת כדי שזה ייחשב רחוק מדי? עד כמה מנהיג צריך להסתבך בדעות קדומות כדי להיחשב בלתי מתאים למשרה? האם קשרים עם אלו שהסיתו והפיצו שנאה נגד יהודים תספיק? האם תיאור של תומכים ברצח יהודים כ"חברים" יספיק? נדמה שלא", הוא ציין, בהתייחס להתבטאויות של מנהיג הלייבור, שכינה את חמאס וחיזבאללה "חברים".

הרב הראשי כינה את הטענות לפיהן קורבין נאבק באנטישמיות בתוך מפלגתו כ"פיקציה שקרית".

הוא הדגיש כי הבעיה לא מסתכמת בג'רמי קורבין. "זה כשל לראות בכך בעיה של אדם אחד – ולא בעיה פוליטית. הכשל הוא כשל תרבותי. כשל מנהיגותי. רעל חדש – שמקבל אישור מהמקומות הגבוהים ביותר – השתרש במפלגת הלייבור".