בגלל מחווה להיטלר: הפרשן הושעה

אחרי שעורר סערה עם קריאת "זייג הייל" בשידור חי, חלוצה האגדי של נבחרת הולנד בעבר, מרקו ואן באסטן הושעה באופן זמני מתפקידו כפרשן

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בחשון תש"פ

בגלל מחווה להיטלר: הפרשן הושעה-ערוץ 7
ואן באסטן. נתפס בשידור חי
צילום: רויטרס

4 ימים עברו מאז נתפס מרקו ואן באסטן, חלוצה האגדי של נבחרת הולנד בכל הזמנים, קורא בשידור חי את קריאת "זייג הייל" שמשמעותה בגרמנית היא "הריעו לניצחון" ומיוחסת כמחווה לצורר אדולף היטלר ימ"ש וכעת זה נענש.

כזכור, ואן באסטן בן ה-55 המשמש כפרשן משחקי הכדורגל של רשת "פוקס" ההולנדית, נתפס קורא במהלך ראיון שנערך לאחר ניצחון אייאקס על הרקאלס את קריאת המחווה להיטלר, בחושבו כי המיקרופון שלו כבוי.

לאחר שעורר סערה גדולה בכדורגל העולמי כולו ובהולנד בפרט, טען ואן באסטן כי היה זה מופנה לעבר המאמן הגרמני המרואיין כהלצה בלבד. בהולנד התייחסו לאירוע בכל החומרה, זאת לאור העובדה כי מחזור משחקי הליגה הקרוב ייפתח בדקה ללא משחק, כחלק ממאבק הליגה באנטישמיות ובגזענות על כל רבדיה. קריאתו של אחד מגדולי הכדורגלנים בהולנד התקבלה בצורה רעה מאוד במדינה ועל ידי ראשי הכדורגל בפרט.

על אף חומרת האירוע, ברשת הטלוויזיה ההולנדית החליטו שלא לפטר את הפרשן ושחקן העבר, כששם הודיעו כי הוא מושעה בלבד וכי "הרשת תשמח לקבלו בחזרה ב-7 בדצמבר ולהמשיך עמו את שיתוף הפעולה".

עם זאת, ברשת אמרו כי המשכורת של ואן באסטן משבוע ההשעיה שלו תיתרם לגוף שאחראי על תיעוד מלחמת העולם השנייה בהולנד.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il