"אפס סובלנות לאנטישמיות"

נשיא המדינה נפגש עם הרב הראשי של בריטניה במהלך ביקורו בלונדון. "צריך חקיקה אפקטיבית וחינוך אפקטיבי ללימודי השואה".

ערוץ 7 , כ"ט בחשון תש"פ

הנשיא ריבלין עם הרב מירוויס
הנשיא ריבלין עם הרב מירוויס
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום (רביעי) במסגרת ביקורו בלונדון עם רבה הראשי של בריטניה, הרב אפרים מרוויס.

בפגישה חיזק הנשיא את ידי הרב ואמר לו כי "קולו הברור ומנהיגותו הבאה לידי ביטוי בימים אלה יותר מתמיד ממלאים את כולנו בגאווה".

עוד הדגיש את חשיבותן של הקהילות היהודיות בתפוצות כ'שבט החמיש'״ של מדינת ישראל והביע תמיכה עמוקה בהתמודדותן עם התקריות אנטישמיות המדאיגות ההולכות ומתגברות.

מאוחר יותר, נשא הנשיא דברים באירוע שקיימה לכבודו מנהיגות ה-UJIA (מגבית בריטניה ישראל), שם נשאה דברים גם יו"ר מגבית בריטניה-ישראל לואיז ג'ייקובס.

הנשיא התייחס בהרחבה לסוגיית האנטישמיות במהלך נאומו ואמר, "מימי הכרזת בלפור, מדינת ישראל חלקה היסטוריה משותפת, וערכים דמוקרטיים משותפים עם בריטניה. בדיוק לאור הקשרים החזקים הללו אנו מודאגים מאוד מהעלייה באנטישמיות בבריטניה".

הנשיא הזכיר בזעזוע עמוק את הנתונים האחרונים של הגוף האמון על בטחון הקהילה בבריטניה ואמר, "איננו יכולים להשלים עם כך שבשנת 2019, בבריטניה ובכל רחבי המערב, אירועים קהילתיים יהודיים דורשים אבטחה, יהודים חוששים לחבוש כיפות ברחובות ובתי ניצולי שואה הושחתו".

"כינסתי לאחרונה ישיבה דחופה של מתאמים למאבק באנטישמיות מחמש מדינות, כולל לורד פיקלס, כדי לתאם את תגובתנו. בינואר אארח מנהיגים מכל העולם לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ. הזמנתי את יורש העצר, הנסיך צ'ארלס תקוותי היא שהוא ישתתף. יחד נקרא לממשלות כולן לנקוט במדיניות של אפס סובלנות לכל סוג של אנטישמיות. אפס סובלנות פירושה מתן ביטחון לקהילות היהודיות, והתנגדות לקיצוניות דתית. פירושה להתעקש שלא יהיה מקום לאנטישמיות במוקדי הכוח, ושלא יהיה מקום להסתה במדיה החברתית. פירושה חקיקה אפקטיבית וחינוך אפקטיבי ללימודי השואה", הוסיף הנשיא.