בזמנכם החופשי

ביום חמישי בעוד שבועיים יגיע לבתי הקולנוע סרטו של רומן פולנסקי 'קצין ומרגל'.

תגיות: אתנחתא 871
, ל' בחשון תש"פ

מתוך 'קצין ומרגל'
מתוך 'קצין ומרגל'
צילום: באדיבות סרטי יונייטד קינג

ז'ורז' פיקאר, קצין צעיר ואמביציוזי, צופה במרגל המורשע אלפרד דרייפוס שנידון למאסר עולם באי השדים. פיקאר, שעומד בראש יחידת המודיעין שהביאה את הראיות נגד דרייפוס, בטוח באשמתו. אבל אז מתעוררות בו שאלות. כשפיקאר מתחיל לחקור, הוא נסחף למבוך מסוכן של מרמה ושחיתות.

***

חודש כסלו כבר כאן והתוכניות לחנוכה תופסות תאוצה. עיריית ירושלים מזמינה אתכם לאירוע 'גבורות' בהשתתפות אומנים ויוצרים, שבו יביעו יוצרים, אומנים ואנשי רוח את נקודת מבטם על גבורה, יספרו את סיפורם האישי וגם יופיעו על הבמה. האירוע יתקיים גם במוצאי שבת חנוכה וגם ביום ראשון בתיאטרון ירושלים ובתשלום סמלי.

***

בכ"א בכסלו ייפתח פסטיבל הקולנוע היהודי בסינמטק ירושלים. הפסטיבל יימשך כשבוע וייפתח עם הסרט 'יוצאים מן הכלל' של הבמאים הצרפתים אריק טולדנו ואוליבייה נקש ובמעמד היוצרים. מלבדו יוקרנו סרטים על הוגים ואושיות מהעולם היהודי, קלאסיקות כמו 'הבלתי לגאלים', 'כאילו זה היה אתמול' ושפע של סרטים על מוזיקאים, קולנוע בין-דתי, קולנוע ישראלי ועוד.

***

ומכיוון שבחנוכה צריך גם לאכול משהו, מוציאה רות סירקיס ספר מתכונים מיוחד לחנוכה, אבל לא רק. סירקיס מגלה לנו שחנוכה זה לא רק סופגניות, לביבות וספינג'ים. אפשר לגוון עם דונטס וטמפורה יפנית, צ'ורוס ספרדיות ולקומדוס יווניות. למי שמתעקש לא להשמין בחג הזה, יש גם מתכונים אפויים ולביבות ירקות. 'חנוכה', ידיעות.

***

להצעות: ofralax@gmail.com