הרופאים איבחנו דלקת, ניסים מת מגידול

ניסים הררי ז"ל בן 41 סבל מכאבים בחזה ומקשיי נשימה. הוא נשלח לבדיקת MRI רק עשרה חודשים אחרי תחילת ההידרדרות במצבו.

ערוץ 7 , ל' בחשון תש"פ

הרופאים איבחנו דלקת, ניסים מת מגידול-ערוץ 7
מכונת MRI
צילום: אייסטוק

ניסים הררי, בן 41 בעל חברה לאיטום גגות ואב לשתי בנות, סבל לפתע מכאבים חדים בחזה, בעיות בנשימה, ירידה במשקל ועייפות.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי במצבו הבריאותי המידרדר ניסו לטפל שלושה רופאי משפחה ושני קרדיולוגים מטעם קופת חולים כללית, אך כל אלה כשלו באבחון הבעיה.

הם ננעלו על ההנחה שהררי לוקה בליבו, ועל אף שבדיקות רבות לא גילו בעיה לבבית, המשיכו באותו כיוון ולבסוף נצמדו לאבחנה של דלקת קרום הלב.

בדיווח נאמר כי רק עשרה חודשים אחרי תחילת ההידרדרות נשלח הררי לראשונה לבדיקת MRI של בית החזה בבית החולים בילינסון, שם התגלה גידול סרטני בגודל 14 ס"מ שאובחן מאוחר יותר כסרטן לימפומה מסוג הודג'קין. הגידול היה צמוד ללב, חדר לחדר הימני של הלב ולחץ על עורק הריאה. הררי החל מיד בטיפולים קשים, אך נפטר שנה וחצי לאחר שהחל להרגיש רע לראשונה.

משפחתו הגישה לבית המשפט המחוזי בתל־אביב תביעה על סך מיליוני שקלים, נגד מכון מור וקופת חולים כללית. בתביעה נטען כי כבר בבדיקת הסי־טי הראשונה היה ניתן לראות את התחלת הגידול.

האיחור באבחון, נטען, חרץ את גורלו של הררי לטיפול הרבה יותר אגרסיבי ומסוכן שגרם למותו.

מנכ"לית מכון מור ודוברת קופת חולים כללית מסרו בתגובה כי "כתב התביעה טרם התקבל ולכשיגיע תינתן תגובה במסגרת ההליך המשפטי". דוברת המרכז הרפואי רבין (בילינסון) מסרה: "בית החולים משתתף בצערה העמוק של המשפחה. הטיפול שניתן היה מותאם למחלת החולה ולחומרתה".