"תנצלו כל שנייה בבית המדרש"

הרב דוד לאו לשליחי חב"ד העתידיים: "רק כאשר בוער באדם אש התורה, ניתן להיות בגדר תופח על מנת להתפיח ולהאיר את אור ה׳ בעולם כולו".

ערוץ 7 , ל' בחשון תש"פ

הרב לאו בישיבת אוהלי תורה
הרב לאו בישיבת אוהלי תורה
הרבנות הראשית

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו אשר נמצא בימים אלו בעיצומו של מסע חיזוק בקהילות היהודיות בארצות הברית ובארגנטינה, מסר שיעור בפני בחורי ישיבת אוהלי תורה בארה"ב, אשר בהמשך מתעתדים להצטרף לאלפי שליחי חב״ד ברחבי העולם.

בסיומו של השיעור שוחח הרב הראשי עם הבחורים על ההכנה אותה הם נדרשים לעשות בימיהם בישיבה בטרם יוכלו לצאת לשליחות.

"כאשר אנחנו עושים את ההשתדלות שלנו להפיץ תורה וקדושה בעולם אנו מגיעים למימושו של הפסוק 'ובני בשר יקראו בשמך' אבל לא יכול אדם להפיץ אור של קדושה אם הוא עצמו אינו אור של תורה. אם הוא עצמו, יש בו קרירות ואין לו את החיבור המושלם לבית המדרש", אמר לאו.

''רק כאשר בוער באדם אש התורה, רק כאשר בוער בו הרשב״א והריטב״א והרמב״ן ורש״י אז ניתן להיות בגדר תופח על מנת להתפיח ולהאיר את אור ה׳ בעולם כולו, אם לא זה לא עובד.

"תנצלו כל שנייה שאתם כאן בבית המדרש", אמר הרב לאו לצעירים, "לעמל התורה וכל רגע ורגע להוסיף בכם עוד ועוד תורה ויראת ה׳. לאחר מכן כאשר יכוון אתכם הקב"ה לשליחות בעולמו תמשיכו בדרך זו וכך תצליחו להשפיע תורה וקדושה על כל הסובבים אתכם".

בהמשך המסע צפוי הרב הראשי לארגנטינה שם צפויים לו פגישות עם מנהיגי הקהילות בערים השונות וכן שיעורים מיוחדים אותם יישא נשיא בית הדין הגדול בפני אלפי יהודי ארגנטינה המצפים לבואו.