מות התינוקת: החשוד לא הואשם ברצח

הפרקליטות החליטה למחוק את סעיף הרצח נגד הפלסטיני החשוד בגרימת מותה של התינוקת בת ה-11 חודשים באשקלון בחודש שעבר.

ערוץ 7 , ל' בחשון תש"פ

מות התינוקת: החשוד לא הואשם ברצח-ערוץ 7
תינוק
צילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום על גרימת מוות ברשלנות נגד הפלסטיני זיאד אעביד בגין מותה של התינוקת בת ה-11 חודשים בחודש שעבר באשקלון.

עם זאת, סעיף הרצח, בו נחשד אעביד הוסר. הוא הואשם בנוסף בכניסה לישראל שלא כחוק.

הנאשם, בן זוגה של האם של התינוקת, נעצר בחודש אוקטובר בזמן שניסה להימלט לעבר יהודה ושומרון לאחר התקרית. המשטרה הצליחה לתפוס אותו במהלך נסיעה בכביש 35, סמוך לצומת פלוגות והעבירה אותו להמשך חקירה.

על פי כתב האישום, האם יצאה מהבית והשאירה את התינוקת בהשגחת הנאשם בביתם. התינוקת נחבלה באופן קשה בראשה בעודה תחת השגחתו המלאה של הנאשם, באופן שאיננו ידוע.

בשלב מסוים, הבחין הנאשם כי התינוקת במצוקה נשימתית כשעיניה מגולגלות כלפי מעלה והיא מפרכסת. אז יצא הנאשם מהבית כשהוא מחזיק בידו בתינוקת כשהיא ללא הכרה, ללא נשימה וביקש עזרה מהשכן. השכן ביצע בה החייאה עד להגעת כוחות ההצלה למקום, אשר המשיכו לבצע בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים כשהיא מחוסרת הכרה שם נקבע מותה.

התינוקת הובהלה לבית החולים ברזילי כשהיא במצב קשה מאוד ובהמשך הועברה לבית החולים סורוקה שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. מבדיקות רפואיות שערכו לה בבית החולים התברר כי היא סובלת מפגיעת ראש קשה שעל פי החשד נגרמה כתוצאה מטלטול או מכה