הרב יצחק גולדקנופף
הרב יצחק גולדקנופףצילום: חזקי

הפלונטר הפוליטי משפיע על מערכת החינוך: בימים האחרונים פורסם כי בניגוד להתחייבות שהעניק משרד החינוך להפעיל את קייטנות חנוכה בגנים ובבתי הספר, החליט משרד החינוך להקפיא את יישום התכנית השנה.

זאת, בטענה כי הפלונטר הפוליטי והעדר ממשלה לא מאפשר את אישור התקציב הדרוש.

החלטתו של משרד החינוך עומדת בניגוד ל'קול קורא' שפורסם בתחילת שנת הלימודים ובו הודיע משרד החינוך כי יפעיל גם השנה את הקייטנות בגנים ובבתי הספר במתכונת שפעלה בהצלחה בשנים האחרונות והייתה לעזר להורים רבים שילדיהם שהו במסגרת חינוכית מקצועית בשעות שהם היו בעבודה.

לאור החלטתו של משרד החינוך התקיימה אסיפת חירום בהשתתפות למעלה מ-100 ראשי מוסדות המייצגים את מגוון העדות והחוגים במגזר החרדי בניסיון למצוא פתרון למצוקה שיוצרת החלטת משרד החינוך , שמשמעותה השבתה של מערכת החינוך ופגיעה באלפי מקומות עבודה של הורים שלא ימצאו פתרון לילדיהם בגיל הרך ובגיל בי"ס בכיתות הנמוכות.

בסיום האסיפה הבהיר יו"ר הפורום החינוכי יצחק גולדקנופף כי יפנה לחברי הכנסת וראשי הערים על מנת שיפעילו לחץ פוליטי על משרד החינוך שיחזור בו מהחלטתו.

במקביל גולדקנופף הגיש פנייה דחופה בנושא ליו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני שיכנס בדחיפות את וועדת הכספים על מנת לאשר את התקציב הדרוש להפעלת המסגרת החינוכית בימי החנוכה, או למצער להפעיל לחץ כבד על משרד החינוך שידאג למצוא מקור תקציבי עבור הקייטנות שהפעלתן היא בעלת חשיבות כלכלית.

במקביל פנה הרב גולדקנופף לראשי הערים מאיר רובינשטיין המשמש כיו"ר פורום ראשי הרשויות החרדיות במרכז השלטון המקומי וראש עיריית אלעד ישראל פרוש שהוא בכיר במרכז השלטון המקומי, על מנת להפעיל לחץ באמצעות מרכז השלטון המקומי על משרד החינוך, שיחזור בו מההחלטה הנמהרת לבטל את הקייטנות.

במכתבו ציין גולדקנופף את ההשפעה השלילית שתהיה על המשק הישראלי, אי הפעלתם של הקייטנות שתגרור אחריה אובדן ימי עבודה של הורים רבים.

"אי הפעלת מסגרת הקייטנות בחג החנוכה יגרום לאובדן מאות אלפי מקומות עבודה בימים אלו, ושיבושים בכל מערכות המדינה".

לדברי גולדקנופף בפורום הארגונים התקבלו פניות של הורים רבים המודאגים מההחלטה המסתמנת של משרד החינוך, שלא להפעיל את הפרויקט.

לטענת ההורים, בשנה שעברה הפעלת הפרויקט חסכה להם הפסד ניכר של ימי עבודה. מקומות עבודה רבים ציינו כי בשנה שעברה הפעלתם של הקייטנות אפשרה עבודה תקינה וסדירה גם בימי החנוכה, דבר שבעבר נמנע בשל הצורך של הורים רבים להיעדר ממקומות עבודה, בשל הצורך לשמור על הילדים הקטנים בבית.