ח"כ מיכל שיר (הליכוד) שוחחה היום (חמישי) עם סיון כהן ב-103FM על המצב הפוליטי המתוח בליכוד ועל תמיכתה במועמדותו של גדעון סער לראשות המפלגה.

בפתח הראיון התייחסה לדבריו של ח"כ שלמה קרעי שאמר כי "מפלגת השלטון היא בג"ץ - לא הליכוד" ואמרה: "בדבר אחד אני מסכימה עם ח"כ קרעי, אנחנו כבר לא מפלגת שלטון. אנחנו כבר שתי קדנציות לא מפלגת שלטון ותמיכתי בח"כ גדעון סער לראשות הליכוד היא על מנת להציל את שלטון הימין".

ח"כ שיר דיברה על הצער נוכח כתב האישום שהוגש נגד נתניהו ואמרה: "ליבו של כל איש ליכוד דומע. לא כיף להיות ליכודניק בימים אלה. הדרך חשובה יותר מהאיש, שלטון הליכוד חשוב יותר מהאיש. עם כל הצער שבדבר".

"אני יודעת שמחר בבוקר גדעון סער יכול להקים ממשלת אחדות רחבה. אני תומכת בו בכל הכח, תומכת ברעיון פריימריס בזק על מנת להגן על שלטון הליכוד", הוסיפה.

על הסקרים שמראים היחלשות ניכרת לליכוד במידה ויעמוד בראשו גדעון סער, אמרה: "הסקר שמצביע על 26 מנדטים לגדעון סער הוא סקר בין הטובים שנעשו מאחר וזוהי נקודת פתיחה. אל תשכחי שגדעון סער עדיין לא נחשב כמועמד ועדיין לא עומד בראש הליכוד. זאת נקודת פתיחה גבוהה יותר ממה שהיה לבני גנץ כשהוא התחיל".

"אני לא מבינה מדוע מנסים למנוע פריימריס בזק אנחנו מפלגה דמוקרטית ובתוך מפלגה דמוקרטית מן הראוי להתמודד, הרי נפל דבר בישראל ואני לא מדברת על הודעת היועץ המשפטי, אני הליכה לבחירות בפעם הראשונה ובפעם השניה כשבנימין נתניהו יודע שהוא לא יכול להקים ממשלה גם בפעם השלישית והרביעית והוא גורר איתו מדינה שלמה לעוד חצי שנה לפחות של תקיעות כשאפשר לפתור את זה", ציינה שיר.

לדבריה, "אם מישהו חושב שזה לא נכון, כולל ראש הממשלה, אדרבה אנחנו בתוך מפלגה דמוקרטית ואנחנו קוראים לפריימריס בזק ואם אתה לא חושש בא תתמודד".

על האוירה בליכוד ועל הפרשנויות לפיהן חברי כנסת ושרים תומכים בנתניהו מחשש שקרנם תרד בקרב חברי מרכז ומתפקדי הליכוד, אמרה ח"כ שיר: "איומים לא קיבלתי. אני מצביעה על נתון של 130 אלף מתפקדי הליכוד. זה לא הקומץ הזועם שעושה הרבה מאוד רעש, 130 אלף מתפקדים שגדעון סער מקבל 40 אחוז מתוכם עוד לפני שהוכרזו בחירות. רואים את ראשי הרשויות ברחבי הארץ ואני אומרת מבחינה אלקטוראלית אין לכם מה לחשוש".

בנקודה הזו עברה שיר למתוח ביקורת על בכירי בליכוד שלא הביעו את דעתם: "נבחר ציבור נבחר להביע דעה כשאתה יושב על הגדר או מפחד אתה כנראה נמצא בעבודה הלא נכונה ואני קוראת להם להתעורר לכאן לכאן, תדרשו פריימריס בזק ותתמכו במי שתרצו. נכבד כל תוצאה שתהיה". מנהיג צריך לדבר. מנהיג שלא מדבר הוא לא מנהיג". שיר אף ציינה כי יש בכירים במפלגה שרוצים ומתכננים לצאת ולהביע תמיכה בסער אך סרבה להגיד מי הם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו