ניר חפץ תובע את אמיר אוחנה

עד המדינה בתיק 4000 הגישה תביעה נגד שר המשפטים בשל חשיפת פרטים מחקירתו. אוחנה הגיב: "לא חוזר בי מאף מילה".

ערוץ 7 , ל' בחשון תש"פ | עודכן: 18:09

ניר חפץ
ניר חפץ
Photo by Avshalom Sassoni/Flash90

עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ, הגיש אחר הצהריים (חמישי) תביעה נגד שר המשפטים אמיר אוחנה בשל חשיפת פרטים מחקירתו.

בנאום במליאת הכנסת חשף אוחנה תרגילי חקירה שביצעה המשטרה כדי להפעיל לחץ על חפץ במהלך חקירותיו בתיק.

שר המשפטים אוחנה הגיב ''לא חוזר בי מאף מילה. את השמועות על פעולת החקירה הנוראית שבוצעה כלפי ניר חפץ, שמעתי כבר במשך שבועות רבים. המשמעות: סחיטה באיומים (להרוס את התא המשפחתי של העד) והדחת עד – כל זאת על ידי אנשי רשויות אכיפת החוק.

''היה כאמור מדובר בשמועות שלא הייתה ברורה מידת מהימנותם. בשבוע שבתחילת חודש זה, נתבקשתי להשיב על שורה של הצעות לסדר, בנושא 'המתקפות' על גורמי האכיפה, בין היתר גם על ידי. חברות וחברי הכנסת מהאופוזיציה הם שביקשו את הדיון הזה – לא אני. מה שאמרתי על הדוכן, היה הכרחי לדיון הפרלמנטרי בנושא. זו הייתה ליבת הדיון", הסביר.

לדבריו, ''אי אפשר למיטב שיפוטי לקיים דיון על הביקורת נגד רשויות האכיפה – בלי לפרט על מה הביקורת. בנוסף, לא אמרתי איפוא שום דבר על דוכן הכנסת שלא פורסם כבר קודם לכן לא רק בכלי התקשורת, אלא גם בכל אמצעי התקשורת המודרניים והעדכניים (פייסבוק, טוויטר, ווטסאפ), שפרסמו גם שמות, תמונות ופרטים הרבה יותר אינטימיים ומפורטים".

מוקדם יותר היום הגיש חפץ תלונה במשטרה נגד שדרן גלי צה"ל יעקב ברדוגו. לטענת חפץ, ברדוגו "הפיץ מידע אסור בפרסום בקבוצות וואטסאפ שונות, בנוגע לדמות שהעידה ונשאלה שאלות חודרניות" על יחסיה עם חפץ.

עורך דינו של חפץ, אילן סופר, אמר: "אם הצבת משאית ברסלב מתחת לביתו של שלמה פילבר היא הטרדת עד - מעשיו של ברדוגו ביחס לניר חפץ חמורים פי כמה וכמה".