השרים בנט ופרץ נפגשו עם ראשי איגוד ישיבות ההסדר

השר פרץ: ״ישיבות ההסדר הן ספינת הדגל של הציונות הדתית, אני בטוח כי שיתוף הפעולה עם השר בנט יניב פירות״.

עדו בן פורת , ל' בחשון תש"פ

בנט ופרץ עם ראשי איגוד ההסדר
בנט ופרץ עם ראשי איגוד ההסדר
צילום: דוברות

שר הביטחון נפתלי בנט ושר החינוך הרב רפי פרץ נפגשו הערב (ה׳) עם ראשי איגוד ישיבות ההסדר - הרב חיים דרוקמן, הרב אייל גריינר והרב שלמה רוזנפלד.

הפגישה התקיימה בלשכת שר הביטחון בקריה בתל אביב, והשתתפו בה גם מנכ״ל האיגוד אורי פינסקי, הסמנכ״ל אליעזר דויטש ומנכ״ל הבית היהודי ניר אורבך.

בפגישה נידונו סוגיות העומדות על סדר יומו של איגוד ישיבות ההסדר. השרים הקשיבו לצרכים וינחו את הדרגים המקצועיים לסייע ככל שניתן.

הפגישה נפתחה בדברי תודה של השר בנט לרב חיים דרוקמן, שאמר ״העולם הפוליטי הוא עולם מאוד קשה. הרב דרוקמן תמיד קודם כל דן אותנו לכף זכות ואז מתקשר ומברר. קודם כל מניח כהנחת מוצא שאנחנו פועלים לשם שמיים ואז מברר - ונותן את הרוח הגבית״.

עוד הוסיף בנט ״אני רוצה להודות לרב רפי, שהוא חבר אמת ובן ברית, ואני חושב שהיום יש לנו את האחריות לשני הדברים הכי חשובים לעם ישראל - עתיד ילדינו וביטחונם. אלה שני הדברים הכי חשובים, הנשמה והפיזיות. והם גם קשורים זה בזה״.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, אמר כי ״ישיבות ההסדר זוכות פרס ישראל הן ספינת הדגל של הציונות הדתית. הייתה פגישה מקצועית, מכבדת ומוקירה את פועלן. אני סמוך ובטוח ששיתוף הפעולה עם ידידי, שר הביטחון נפתלי בנט, יניב פירות ראויים לעולם ישיבות ההסדר כמו גם בתחומים נוספים בחברה הישראלית בהם אנו פועלים בשיתוף לטובת מדינת ישראל״.

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת ההסדר ״אור עציון״ וחבר מועצת האיגוד, סיכם: ״שמחנו מאוד להיפגש בהזמנת השרים היקרים. מצאנו לב חם ואוהב למפעל הנפלא של ישיבות ההסדר, הקשבה ורצון אמיתי לסייע ולחזק את הישיבות והתלמידים. ראשי הישיבות ומעל 10,000 התלמידים בכל רחבי הארץ ימשיכו לעשות הכל למען עמנו, תורתנו וארצנו״.