כשרות מהודרת בצה"ל: "מענה לכל החיילים"

הרבנים הצבאיים ביקרו במפעל סוגת, בחברת "ביכורי שדה" ובמשחטת "יסכה". לאחר מכן שמעו הרצאות מקצועיות בישיבת אור עציון.

ערוץ 7 , ל' בחשון תש"פ

כשרות מהודרת בצה"ל: "מענה לכל החיילים"-ערוץ 7
הסיור ב''ביכורי שדה''
צילום: דובר צה"ל

רבנים צבאיים מכל יחידות צה"ל התאספו השבוע ליום עיון והעשרה בנושא הכשרות בצה"ל.

מטרת היום הייתה לחשוף בפני רבני היחידות, האמונים על כשרות המזון ביחידה, את הליך הפיקוח והבקרה על כשרות מוצרי הגלם שמגיעים לצה"ל ונקלטים ביחידות.

את יום העיון תכננו והובילו ראש מחלקת הרבנות אל"ם הרב חגי וולסקי, וראש ענף כשרות סא"ל הרב גיל גלעד.

הרבנים הצבאיים ביקרו במפעל סוגת בקריית גת ולמדו על תהליך הברירה והפיקוח מפני חרקים באורז ובקטניות.

משם המשיכו הרבנים למושב תימורים וביקרו במרכז הלוגיסטי של חברת "ביכורי שדה - דרום", המספק פירות וירקות טריים לצה"ל. הרבנים סיירו במרכז, ולמדו על הליך הפיקוח וההשגחה על קטיף שבת, הפרשת תרומות ומעשרות ועוד. את הסיור סיימו במשחטת יסכה בקרית מלאכי, שם עמדו על אתגרי ההשגחה בעופות.

צילום: דובר צה"ל

בסיום הסיור התכנסו הרבנים בישיבת אור עציון, להרצאות מקצועיות בנושא הכשרות בצה"ל מפי רבני ענף כשרות. הרצאה נוספת מסר הרב רפי יוחאי, ראש היחידה לאכיפת איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, אשר הציג גם את ממשקי העבודה ההדוקים ושיתופי הפעולה בין הרבנות הצבאית והרבנות הראשית לישראל.

"גם חייל שמקפיד על כשרות מהודרת בבית יכול לקבל מענה שלם בצבא. הבשר הגולמי חלק, ירקות העלים הינם מייצור ללא תולעים, ומוצרי החלב כשרים למהדרין", מספר רע"ן כשרות הרב גלעד.

אל"ם הרב חגי ולוסקי, ראש מחלקת רבנות, סיכם: "התגובות מרבני השטח היו מדהימות, הרבנים סיפרו שהם למדו וחידדו במהלך היום תובנות משמעותיות לעבודתם בנושא הכשרות. אני סמוך ובטוח שהכשרות המהודרת בצה"ל, תוסיף לצעוד קדימה בהצלחה".