ג'ודי שלום ניר מוזס
ג'ודי שלום ניר מוזסצילום: Hadas Parush/Flash90

אשת התקשורת ג'ודי ניר-מוזס בטוחה בחפותו של אחיה, מו''ל ''ידיעות אחרונות'' נוני מוזס, טוענת שלא היה מקום להגיש נגדו כתב אישום במסגרת תיק 2000 ומסבירה מדוע ראש הממשלה נתניהו צריך לסיים את תפקידו.

בראיון לגלי צה"ל הגיבה ניר מוזס להפגנת התמיכה בנתניהו שהתקיימה השבוע בתל אביב. ''ההפגנה הזאת היתה עצובה בעיני. 2600 איש שחלקם מרגישים שעשו להם עוול, אבל אני לא ראיתי את כל ה-2600 איש יוצאים להפגין כשאולמרט נכנס לבית הסוהר. לא ראיתי את ההסתה המטורפת הזה נגד שלטון החוק כשנתנו לטלנסקי להעיד נגד אולמרט כשהוא לא היה צריך".

לדבריה, ''תפקידו של מנהיג, אם אני אי פעם אהיה מנהיגה במדינת ישראל, זה להרגיע ולאחד, גם על חשבוני האישי, להרגיע ולאחד''.

ניר מוזס נשאלה האם יש לה תוכניות להצטרף לפוליטיקה בעתיד, והשיבה ''לפעמים אני חושבת על זה, אני לא יודעת. מצד אחד אני בעד עונש מוות למחבלים, אני מאוד מאוד בעד ההתנחלויות, אני חושבת שהמתנחלים הם הציוניים, היפים והנהדרים, רובם, ומצד שני אני בעד נישואים אזרחיים. אני בעד אנשים, חיה ותן לחיות".

היא סומכת לחלוטין על מערכת המשפט והשופטים אך מבקרת בחריפות את פרקליטות המדינה. ''יש לי בעיות מאוד קשות עם הפרקליטות".

לטענתה לא היה צורך להגיש כתב אישום נגד אחיה נוני מוזס במסגרת תיק 2000. ''אני חד משמעית חושבת... ההמלצה הזו היא לא לעניין, בניגוד לאחרים נוני וכל המשפחה שלנו מכבדת את שלטון החוק, ומה שיש לו לומר הוא יגיד בבית משפט.

"אני חושבת שהכתב אישום בפרשת 2000 לא היה צריך בשום אופן להתקיים. בכל מערכת תקשורת יש שיחות... ואני הייתי עם סטיב (סילבן שלום) כל כך הרבה שנים אז אני מכירה את זה, יש שיחות בין פוליטיקאים לבין עיתונאים, אם עורך דין נותן לך סיפור טוב על איזה נאשם ואתה שם את התמונה שלו בעיתון או נותן לו קרדיט או מעלה אותו לשידור ברדיו... אז זה גם יכול להיות שוחד... וכאן לא קרה כלום''.

ניר מוזס לא רואה בעיה בהצעה שהעביר נוני מוזס לנתניהו - סיקור חיובי בידיעות אחרונות תמורת הגבלת התפוצה של ישראל היום. ''ההצעה לא מושחתת, כשאתה מראיין עורך דין שנתן לך סיפור ואתה אומר את השם שלו מאה פעם זה לא מושחת? הוא נתן לך סיפור ואתה נותן לו קרדיט ואתה עושה לו פרסום ובאים אליו לקוחות והוא מרוויח כסף. יש תקדים מסוכן בכתב האישום הזה.

''זה יתברר בבית המשפט לצערי, אני לא משמיצה בשום צורה את מערכת החוק בגלל הסיפור הזה. כל 158 אלף עוקביי בטוויטר יודעים שאני כבר שנים חושבת שיש חונטה במשרד המשפטים, שיש טובים ויש רעים. פרקליטה בכירה שעבדה בעבר בפרקליטות אמרה לסטיב ואני לא אוכל לשכוח את המשפט הזה: 'אותך בפרקליטות לא אוהבים'''.

ניר מוזס נשאלה על מה מדברים בביתה בארוחות שישי וסיפרה: ''מדברים על פוליטיקה, חלק מהילדים שלי עדיין מצביעים לליכוד, אני אצביע לליכוד בשניה שבנימין נתניהו יעזוב. גדעון סער היחיד בליכוד שיש לו ביצים, מה זה לא להתמודד? הליכוד מאז ומתמיד היתה מפלגה דמוקרטית, זכותו של גדעון סער להתמודד. זו דמוקרטיה''.

לטענתה, נתניהו צריך להתפטר בעקבות כתב האישום נגדו. ''ברור שהוא צריך ללכת ואני אגיד לך למה. הילדים שלנו בבית הספר ובגנים שנושאים את עיניהם למנהיג, לראש הממשלה, זה צריך להיות אדם שהוא דוגמא וסמל, לא יכול להיות מואשם בדברים. אם אתה חושב שאתה לא אשם תנהל את המערכה ותחזור''.

''אחי עשה כל מה שבעל עסק היה עושה", טענה ניר מוזס. ''הוא ניסה להציל את אלפי המשפחות שמתפרנסות מידיעות אחרונות. הן והילדים שלהן. עיתונאי ידיעות אחרונות הם אנשים חרוצים, עובדים קשה, אף אחד לא אומר להם מה לעשות. ידיעות אחרונות ו-ynet עובדים בשקיפות מלאה, עובדים קשה ומביאים סיפורים".